Autor: kinnisvarauudised.ee • 13. september 2019

Pindi: kinnisvara hakkab otsa saama!

Viimaste aastate jooksul on toimunud agar kinnisvara kokkuost, mis on viinud enamus suuremaid linnasid täielikku pakkumiste põuda.

Suurim langus võrreldes ajaloolise maksimumiga on toimunud Valgas
Autor: Erik Prozes

Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman ütles, et aktiivne üürikorterite kokku ostmine ja uue kodu soetamisel vana vara üüripinna alles jätmine on viinud pakkumises olevate korterite valiku üha ahtamaks. „Paljudes Eesti linnades on rekordiliselt vähe pakkumisi ja see soodustab väga agressiivset hinnatõusu – majanduskeeli on hetkel totaalne müüjaturg,“ sõnas ta.

Linn
ajalooline maksimum
Septembris 2019
Langus %
Tallinn110134167-62,2
Tartu28201046-62,9
Pärnu1546746-51,7
Narva1034618-40,2
Kohtla-Järve707285-59,7
Jõhvi222117-47,3
Rakvere33877-77,2
Viljandi385106-72,5
Paide13634-75,0
Valga31129-90,7
Võru49553-89,3
Kuressaare22673-67,7
Haapsalu30978-74,8
Rapla8432-61,9
Kärdla235-78,3
Põlva14415-89,6
Jõgeva14824-83,8
Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474