2019. a lõpu seisuga oli Eesti Panga andmetel Eestis tagasimaksmise protsessis 185 702 eluasemelaenu. Aastatagusega võrreldes on see 5525 laenu ehk 3,1% rohkem.

- Foto: Raul Mee, fotograaf
Arvestades eluasemelaenude kogujääki 8,12 miljardit eurot teeb see eluasemelaenu keskmiseks jäägiks 43 700 eurot. Eluasemelaenu keskmine jääk on aasta varasemast 3,6% kõrgemal.
Eluasemelaenude keskmise jäägi aeglane kasv näitab, et keskmised laenujäägid on läinud väiksemaks. Selle taga on omakorda aktiivne elamispindade turg suurtest tõmbekeskustest väljaspool, kus kinnisvara väärtus ja seega laenusummad ongi väiksemad.
Suuremat pilti vaadates võib öelda, et laenujäägi ehk laenukoormuse arengud on vaiksed, rahulikud ja stabiilsed. Elamispindade sektori ülefinantseerimist, mis võiks äkiliselt hindadele kasvuhoogu juurde anda, ei ole olnud.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Mis on pildil oleval cafe racer mootorrattal pistmist minilaoga? Nii mõndagi. Mõlema juured ulatuvad 60ndate algusesse – ühel Inglismaale, teisel USA-sse. Seotus seisneb aga ka selles, et minilaod on muu hulgas sobilikud motohuvilistele rataste ja muude hobitarvikute hoiustamiseks. Milleks veel miniladusid kasutatakse ning miks see on kasvav turg?