Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Maa-amet: uus kümnend algas aktiivselt
Maa-ameti andmetel toimus Eesti kinnisvaraturul 2020. aastal veebruaris 3963 ostu-müügitehingut, mis on ligi 10 protsenti rohkem kui eelmise aasta veebruaris.
Tehingute koguarvust 50 protsenti toimus korteriomanditega, 29 protsenti hoonestamata ja 15 protsenti hoonestatud maaga ning ülejäänud 6 protsendi hulka jäid tehingud mitteeluruumide ning hoonestusõigustega.
Üks suurimaid väljakutseid, millega korteriühistud ja ettevõtted tihti kokku puutuvad, on hoonete tehnosüsteemide järjepidev hooldamine. Hoonetes on sageli väga palju erinevaid ning vajalikke süsteeme – küttesüsteemid, ventilatsioon, vesi ja kanalisatsioon –, mille kõikide regulaarne kontrollimine, hooldamine ja parendamine on tõrgete vältimiseks äärmiselt oluline.