Eesti Arhitektide Liidu loovisikute stipendiumi toel rahvusvahelistel arhitektuurivõistlustel osalenud Eesti arhitektide võistluskavandid on saanud mitmeid tunnustusi, kõrgeid kohti ja rahalisi preemiaid.
Soome Rahvusmuuseumi arhitektuurivõistlusel, mis toimus möödunud aasta novembris, saavutas Eesti arhitektuuribüroo DAGOpen ülitihedas konkurentsis 185 esitatud võistlustöö seas neljanda koha ning rahalise preemia. Pea sama hästi läks DAGOpeni ideekavandil Vilniuse kontserdimaja arhitektuurivõistlusel, kus 272 osaleja seas jagati 13.-25. kohta. Hiljuti esitas büroo veel ühe võistlustöö Hispaanias, mille tulemusi veel ei tea.
Seotud lood
Kinnisvarasektoris ei kulutata täna kõige rohkem aega ehitusplatsil või koosolekutel, vaid info otsimisele. Sama hoone kohta võib eksisteerida korraga mitu erinevat “tõde”, millest üks asub Excelis, teine PDF-is, kolmas haldustarkvaras ja neljas kellegi peas. Kui kellelgi on nüüd ja kohe vaja teada, millal mingil hoonel katus vahetati, kui suur on tegelik üüritav pind või kas ventilatsioonisüsteemil on kehtiv hooldusleping, võib vastuse leidmine võtta tunde või isegi päevi.