Maikuus 25. juubelit tähistav Pindi Kinnisvara tegi staažikamate kolleegide abil ülevaate, kui palju maksid elamispinnad 1995. aastal, kui ettevõte asutati.
Peep Sooman
  • Peep Sooman
  • Foto: Andres Haabu
„1995. aastal käis erastamine täie hooga, mäletatavasti lõppes omandireform 1996. aastal. Pangad andsid küll juba eluasemete soetamiseks laenu, kuid intressid oli kosmilised: kuni 25% aastas, mistõttu enamus tehinguid tehti omavahendite abil. Tihti maksti kinnisvara eest sularahas, paljud tehingud tehti nn. kõvas valuutas ehk USA dollarites. Üks dollar oli 1995. aastal väärt umbes 11 krooni,“ rääkis Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman, kes ise küll alustas maakleritööga alles 1997. aastal.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.26, 12:08
Riias kerkib kvartal, kus kontor on enamat kui töökoht
Veel mõni aasta tagasi tähendas uue kontori otsimine eelkõige head asukohta ja mõistlikku hinda. Täna on ettevõtete ootused muutunud. Üha olulisemaks on saanud küsimus, kas tegemist on keskkonnaga, kuhu inimesed tahavad päriselt kohale tulla, kus on hea töötada ning mis aitab ka ettevõttel kasvada.

Viimased uudised

Uudised
  • 23.07.26, 16:16
Euroopa Keskpank jättis intressid tõstmata
Tulevik on energiahindade tõttu ebakindel
Uudised
  • 23.07.26, 13:47
Tuumajaama asukohaotsing liigub järgmisse etappi
Uudised
  • 23.07.26, 13:07
Arendajad Lätist: Seal on odavam. Ei, see on nõukanostalgia. Aga meie oleme seal juba ammu
Pildis on edulood, ebaõnnestumistest ei räägita
Börsiuudised
  • 23.07.26, 11:01
Bigbank paisutas laenuportfelli, ent poolaasta kasum kahanes
Uudised
  • 23.07.26, 10:54
Südalinna arhitektuuripärlisse kolib Rimi, kaasomanikuks on seal Toomas Tõniste
Renoveerimine läks maksma 0,5 miljonit eurot.
Uudised
  • 23.07.26, 10:26
Edaspidi saad aerofotosid vaadata 4 erineval moel
Uudised
  • 23.07.26, 06:30
Neutra Capital paisutas käivet, ent kaotas kasumis
Enamusomanik Kenneth Karpov: näeme selgelt, et ettevõtted ei otsi enam lihtsalt kontoripinda, vaid terviklikku töökeskkonda.
Uudised
  • 22.07.26, 16:31
Tallinn katkestas mahuka projekti Infortari tütarfirmaga

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele