Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Analüüs: mida tegi pandeemia Balti riikide eluasemehindadega
Koroonaviiruse tõttu on kogu Euroopa kinnisvaraturul olnud rasked ajad. Kuid viimane Global Property Guide uuring näitab, et 2020. aasta kolmandas kvartalis tõusid hinnad maailma 43-l eluasemeturult 55-st.
RIA.com Marketplaces juhatuse esimees Artem Umanets.
Foto: Erakogu
"Koroonaviiruse pandeemia tõttu on mõned Balti ja Ukraina ehitusettevõtted peatanud töö või lükanud edasi uute hoonete valmimistähtajad. Kuid nagu näitab statistika eluasemeturg naasmas endisesse režiimi, inimesed ostavad ja müüvad," ütles Eesti ettevõtte RIA.com Marketplaces juhatuse esimees Artem Umanets.
2026. aasta maist enam kui tuhandele objektile päästeauto enam automaatselt kohale ei sõida. Automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemi tulekahjuteate (ATeS) edastamise teenuse peatamine tähendab, et hooneomanikud ja valdajad peavad üle vaatama ning vajadusel uuendama tulekahju korral tegutsemise plaani, operatiivkaardi ja ATSiga seotud dokumendid.