Olles kord kinnisvara soetanud, võib sellega ümber käia eri viisidel - kasutada elamispinnana, üürida välja, müüa, vahetada suurema või väiksema vastu jne. Aga ikka jääb küsimus, mis mu kinnisvarast lõpuks saab. Kes hakkab sellega edasi toimetama, kui mind enam ei ole? Nagu rahaasjad, nii peavad ka pärandiasjad alati korras olema, seetõttu tasub võtta aega ja kõik korralikult läbi mõelda.
Kas testament või kinkeleping?
Nii kinkelepingut kui ka testamenti kasutatakse eeskätt kinnisvara omandi üleandmiseks lastele, sugulastele või sõpradele. Kui pärast kinkelepingu tegemist peaks aga juhtuma, et lähedastega läbisaamine halveneb ja nad ei pea kinni näiteks kokkuleppest kinkijat tema elupäevade lõpuni abistada, võib kinkijal tekkida soov kinkeleping tühistada, kuid see on keeruline ja kulukas. HUGO.legal jurist Kristel Kangilaski soovitab eelistada kinkelepingule testamenti, kuna seda võib muuta igal hetkel ja see teadmine distsiplineerib ka pärijat kinkijaga sõlmitud kokkulepetest kinni pidama.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?
Ehkki tehisintellekt on üha hoogsamalt sisenemas ka kinnisvarasektorisse, on täna veel selle kasutamise osas rohkem küsimusi kui vastuseid. Peamurdmist ei tekita niivõrd see, millist AI-lahendust kasutada, vaid kas ettevõtte andmed on üldse sellisel kujul olemas, et tehisintellekt neist midagi mõistlikku välja lugeda suudaks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele