Autor: kinnisvarauudised.ee • 1. aprill 2021

Noblessneris alustatakse kinnisvara müüki kuupmeetripõhiselt

Noblessneris on käimas teise arendusetapi kinnisvara müük. Olulise uuendusena müüakse kortereid tavapärase ruutmeetri asemel kuupmeetri hinna baasil. Selline lähenemine annab kinnisvaratehingutes suurema selguse ning näitab tehingu reaalset mahtu.

Arendusprojekti juhi, Kodusadam OÜ juhatuse liikme Ivar Piirsalu sõnul on tehingud kuupmeetrites läbipaistvamad ja nii teab ostja täpselt, mille eest maksab.

„Täna levinud hinnastamine ruutmeetrite alusel ei näita ostetava kinnisvara tegelikku mahtu: elamis- või äripinna ruutmeetri hind võib sisaldada sõltuvalt lagede kõrgusest suvalist arvu kuupmeetreid. Ometi on tehingute sisu kolmemõõtmeline ruum, mitte pelgalt põranda pinnalaotus,” märkis Piirsalu.

Tegemist on uudse müügistrateegiaga, mille kliendid suure tõenäosusega heaks kiidavad. Ühe kuupmeetri korteri hind on ligi kolm korda odavam uusarenduste keskmisest ruutmeetrihinnast. Valides lagede kõrguseks 2,5 m asemel näiteks Noblessneri uute korterite puhul tavalise 2,9 meetrit, võidab ostja 80 m2 suuruse korteri puhul enam kui 30 m3 lisamahtu.

Uudne lähenemine hinnastamisel on Eesti kinnisvaraturu arengus oluline teetähis, sest toob alla kinnisvaratehingute ühiku keskmise hinnataseme.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806