Hoonete 3D-mudelid nüüd kättesaadavad avaandmetena
Maa-ameti geoportaalist saab nüüdsest iga soovija kogu Eesti hoonete kolmemõõtmelisi (3D) mudeleid oma arvutisse laadida. Tegemist on avaandmetega, mida võib kasutada igaüks, aga vastavalt litsentsilepingu tingimustele.
Detailsete katustega 3D-mudelid on valmistatud automaatse andmetöötlusega Eesti topograafia andmekogu (ETAK) andmetest (hoonete 2D kujud ja aerolaserskaneerimise punktipilv) kogu Eesti enam kui 800 000 hoone kohta.
3,5 aasta pärast on Tallinnal olemas üldplaneering. Vanalinna arendamise osas leiti koostöökoht. Kivisaar ja Karro avaldasid, milline on nende nägemuses Tallinn aastal 2035.
Riim: Meie turu tüüpne eluase on magalapiirkonna tüüpkorter, mitte Kalamaja mereäärse uusarenduse luksuskorter, ja magala tüüpkorter on keskmist palka teenivale leibkonnale vägagi kättesaadav
Muudaks büroohoonete otstarvet? Roosimaa: kui võrrelda vanemaid B ja C objekte ja uuemaid A klassi büroohooneid, siis võib juhtuda, et vanem objekt on isegi paindlikum. Poliitikud ja ametnikud - siin on Teile mitu mõttekohta!