• 09.09.21, 12:23

Tallinn teeb ettepaneku töötada välja korteriomanike ja -ühistute vaidluste lahendamise seadus

Tallinna linnavalitsus tegi ettepaneku luua riigile või kohaliku omavalitsuse üksusele võimalus moodustada lepitusorgan, et lahendada korteriomanike ja -ühistute vahelisi vaidlusi.
Tallinna abilinnapea Eha Võrk lahkumas pressikonverentsilt, kus jagas selgitusi talle esitatud kahtlustuse kohta.
  • Tallinna abilinnapea Eha Võrk lahkumas pressikonverentsilt, kus jagas selgitusi talle esitatud kahtlustuse kohta.
  • Foto: Liis Treimann
„Tallinn on Eesti suurim haldusüksus nii elanike kui ka korteriühistute arvult. Äriregistri andmetel on siin üle 6200 korteriühistu. Tallinna eripäraks on ka Lasnamäe linnaosa, kus on loodud väga suured korteriühistud – näiteks 17 elamu ja 1675 eluruumiga Masti korteriühistu. Seega puudutavad korteriühistutega seonduvad teemad otseselt väga paljusid inimesi,“ rääkis abilinnapea Eha Võrk. „Sageli tekivad omanike ja ühistute vahel vaidlused, millega kokkuleppele ei jõuta ja ka linna võimalused olukordade lahendamiseks on piiratud. Seepärast esitame valitsusele ettepaneku töötada välja korteriühistute vaidluste lahendamise seadus, mis annaks kohalikule omavalitsusele võimaluse moodustada lepitusorgan.“

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 18.06.25, 14:49
Tuleohutuseksperdid 112 häireedastuse muudatusest: päästeauto automaatne kohalesõitmine ei tohi mõjutada meie vara üldist ohutust
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele