Coop Pank arvestab omafinantseeringuna ka MES-i kaaslaenu
Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) pakub alates 6. detsembrist kodu soetamiseks Põlvamaale, Valgamaale, Võrumaale ja Ida-Virumaale kaaslaenu, mida Coop Pank arvestab kodulaenu omafinantseeringuna.
Coop Panga erakliendi kinnisvarafinantseerimise äriliini juhi Karin Ossipova sõnul on kaaslaen rahaline omafinantseering panga antava kodulaenu juurde. MES-i kaaslaenuga toetatakse elumajade ja ridaelamute ehitamist, ostmist või renoveerimist ning selle tähtaeg on kuni 50 aastat. Kaaslaen on mõeldud kodu rajamiseks Põlvamaa, Valgamaa, Võrumaa või Ida-Virumaa kuni 1000 elanikuga asustusüksustesse.
Kinnisvara- ja ehitusprojektide dokumentatsioon kasvab iga aastaga. Joonised, lepingud, koosolekuprotokollid, hooldusjuhendid ja tehnilised kirjeldused kogunevad erinevatesse süsteemidesse ning lõpuks on tükk tegu, et üldse aru saada, kus midagi asub. Ent see kõik saab tehisintellekti abiga olla kordades lihtsam.