Viimsi Artiumis toimunud rahvusvahelisel konverentsil „Rohepöörde väljakutsed ruumiloomes“ arutlesid ettekandjad hoonete ja ehitusmaterjalide taaskasutuse, aga ka linnaehituse ümbermõtestamise üle, pakkudes välja uusi ruumiloome viise ja võtteid ühises võitluses kliimasoojenemise vastu.
Taaskasutusmaterjalidest ehitatud 8-korruseline juurdeehitus Oslos. Hoone aknad hangiti näiteks teiselt ehitusobjektilt, millele need ei sobinud tootja eksimuse pärast. (Foto: Mad Arkitekter)
  • Taaskasutusmaterjalidest ehitatud 8-korruseline juurdeehitus Oslos. Hoone aknad hangiti näiteks teiselt ehitusobjektilt, millele need ei sobinud tootja eksimuse pärast. (Foto: Mad Arkitekter)
Belgia Brüsseli piirkonna riigiarhitekt Kristiaan Borret rääkis konverentsil Brüsselis hoogu saanud vanade materjalide inventuurist ja taaskasutusest, mis lõi piirkonnas omamoodi vanade ehitusmaterjalide siseturu, kus saab soetada hoonete lammutamisest või renoveerimisest üle jäänud materjale või liigutatavaid konstruktsioone, et neid mujal kasutada.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.26, 12:08
Riias kerkib kvartal, kus kontor on enamat kui töökoht
Veel mõni aasta tagasi tähendas uue kontori otsimine eelkõige head asukohta ja mõistlikku hinda. Täna on ettevõtete ootused muutunud. Üha olulisemaks on saanud küsimus, kas tegemist on keskkonnaga, kuhu inimesed tahavad päriselt kohale tulla, kus on hea töötada ning mis aitab ka ettevõttel kasvada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele