Kodu koosneb peale siseruumi ka välisruumist

Koduostjad ootavad kinnisvaraarendajalt järjest enam terviklikkust: liskas siseruumidele peab olema läbimõeldult kujundatud ka välisruum, kodu ümbritsev maastik. Terviklikust ja kasutajasõbralikust elukeskkonnast on saamas loomulik standard, mida eeldab arendajalt ka kohalik omavalitsus, märgivad Raadius Arhitektid, Everaus Kinnisvara ja Merko ühiselt.
Uus-Veerenni kvartal koos kujundatud maastikuga (Foto: Teet Veermäe).
  • Uus-Veerenni kvartal koos kujundatud maastikuga (Foto: Teet Veermäe).
Arhitekt Hanna-Loore Õunpuu ettevõttest Raadius Arhitektid sõnab, et kodusoetajad on hakanud väliruumi aina enam hindama ning välialade lahendamise osas on muutunud nõudlikumaks ka kohalikud omavalitsused. “Need on positiivsed arengud, mis motiveerivad arendajaid ja arhitekte varasemast rohkem panustama sellesse, mis asub hoonete vahel. Selle tulemusena võib öelda, et kui olid ajad, mil elamuarenduste puhul oli täiesti tavaline näha lihtsalt nii-öelda kaste põllu peal, siis praeguseks on maastikuarhitektuuri olulisus kasvamas ja uute hoonete ümber võib leida aina rohkem hea kvaliteediga ruumilahendusi ning läbimõeldud maastikuarhitektuuri,” räägib Õunpuu.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 13.05.26, 09:58
AI ei muuda kinnisvarasektorit futuristlike robotitega, vaid paneb hooned enda ajalugu mäletama
Kinnisvarasektoris ei kulutata täna kõige rohkem aega ehitusplatsil või koosolekutel, vaid info otsimisele. Sama hoone kohta võib eksisteerida korraga mitu erinevat “tõde”, millest üks asub Excelis, teine PDF-is, kolmas haldustarkvaras ja neljas kellegi peas. Kui kellelgi on nüüd ja kohe vaja teada, millal mingil hoonel katus vahetati, kui suur on tegelik üüritav pind või kas ventilatsioonisüsteemil on kehtiv hooldusleping, võib vastuse leidmine võtta tunde või isegi päevi.

Viimased uudised

Uudised
  • 21.05.26, 06:15
6X6 ehk mis määrab väliskinnisvarasse investeerimise tootluse?
Eksootika toob võlu ja valu. Kuidas mitte saada vastu pükse?
Uudised
  • 20.05.26, 16:18
2 galeriid glamuuri: Sõõrumaa pani paika Talsinki olulisima nurgakivi - vaata, mis sinna tuleb
Uudised
  • 20.05.26, 13:00
Vaheda aususega. Julia Linde: Uusarenduse „uus“ ei ole enam iseseisev müügiargument
See on reljeefne. Vaata, milline kuristik haigutab Tallinna uusarenduste, järelturu ja veneaegsete korterite ruuduhindades!
Uudised
  • 20.05.26, 12:26
Ingvar Allekand: aastaga pole midagi tegelikult muutunud
Vaata rahalist arvestust. Mida ja kellele lubab aasta alguses toimunud maksuküüru kaotamine?
Uudised
  • 20.05.26, 11:45
Ees on 2 intressimäära tõusu, korterite paranenud kättesaadavus halveneb taas
Arvamused
  • 20.05.26, 11:25
Analüütik: Harjumaa kinnisvaraturul pigistatakse välja maksimumi
Vaata, kelle käes on jäme ots!
Uudised
  • 20.05.26, 07:30
“Kõik teevad halbu otsuseid.” Kinnisvarajuht avaldas edu valemi kolm sammast
Uudised
  • 20.05.26, 06:00
Pealinna korteriturul valitsevad korterid aastaist 1940-1990
Vaata, mida näitavad graafikud!

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele