
- EfTEN Capitali juhatuse esimees Viljar Arakas märgib, et sarnaselt muu maailmaga on ka Balti riikides turg ja ajastus uue fondi avamiseks nüüd küps.
- Foto: Liis Treimann
EfTENi sügisel alustav uus fond hakkab katma Baltimaade kinnisvarasektoris tekkivat rahastamisauku. Erinevalt n-ö traditsioonilistest kinnisvarafondidest tuleb fond suhteliselt lühikese tähtajaga – ligikaudu viis aastat.
Fond hakkab rahastama kinnisvaraprojekte, mis vajavad täiendavat kapitali. Finantseerimine hakkab toimuma nii laenukapitali kui ka omakapitali vormis, teatas EfTEN Capital.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kinnisvarasektoris ei kulutata täna kõige rohkem aega ehitusplatsil või koosolekutel, vaid info otsimisele. Sama hoone kohta võib eksisteerida korraga mitu erinevat “tõde”, millest üks asub Excelis, teine PDF-is, kolmas haldustarkvaras ja neljas kellegi peas. Kui kellelgi on nüüd ja kohe vaja teada, millal mingil hoonel katus vahetati, kui suur on tegelik üüritav pind või kas ventilatsioonisüsteemil on kehtiv hooldusleping, võib vastuse leidmine võtta tunde või isegi päevi.