Maaklerilepingu eesmärgiks on tulemusele orienteeritus; kui müüja mõtleb ümber ja keeldub korterit müümast, siis maakleritasu tuleb ikkagi tasuda, kirjutab Horizont Kinnisvara Halduse jurist Margo Evardson.
Aeg-ajalt pöördutakse meie poole küsimusega: maakler leidis minu korterile ostja, aga mina olen vahepeal ümber mõelnud ja ei tahagi enam müüa. Kas ma võin tehingust loobuda ja maakleritasu maksmisest keelduda?
Veel mõni aasta tagasi tähendas uue kontori otsimine eelkõige head asukohta ja mõistlikku hinda. Täna on ettevõtete ootused muutunud. Üha olulisemaks on saanud küsimus, kas tegemist on keskkonnaga, kuhu inimesed tahavad päriselt kohale tulla, kus on hea töötada ning mis aitab ka ettevõttel kasvada.