Laud: tegime suvel läbi aegade tugevaimad suvekuude tulemused
Arendusettevõtte Endover juht Robert Laud on kindel, et kinnisvaraturu olukord uusi arendusi ei takista - otsivad ju inimesed ka heitlikel aegadel karakteriga elu- ja asukohta.
Endoveri juhatuse liige Robert Laud on veerandi jagu väljamüüdud Viimsi arenduse osas optimistlik: ehitusega tuleb hoogsalt pihta ahakata.
Foto: RAUNO LIIVAND
Eile avas Endover labidate maasse löömise tseremooniaga Haabneeme rannas asuva Riviera Viimsi korterelamute ehituse, 25% korteritest on juba müüdud. Viimsi kõige mereäärsemad korterid valmivad 2024. aasta lõpuks ning sümboliseerivad mereäärset puhkust ja aeglast elustiili. Endoveri juhi sõnul turuolukord uusi arendusi ei takista.
Lõppenud suvel olid kuurortitena Haapsalu ja Pärnu kuumad kohad, ent kehva ühendusega Kuressaare jäi edust ilma, rääkimata idaturistidest tühjaks jäänud Narva-Jõesuust.
Koos käibemaksuga 4,9 miljonit euro väärtuses sõlmitud lepingu alusel Nordecon projekteerib ja ehitab Riigi kaitseinvesteeringute keskusele (RKIK) kaitseväe Ämari linnaku ladustusala. Aega on kevadeni 2025.
„Neutra jaoks on jätkusuutlik kinnisvaraarendus olnud algusest peale põhimõtteline väärtus, mitte lihtsalt turutrend,“ tunnistab Neutra Grupi juht Kenneth Karpov. Seepärast lähtub Neutra kinnisvara arendades rahvusvaheliselt tunnustatud BREEAM-i ja LEED-i sertifikatsioonide nõuetest, et nende uute hoonete keskkonnamõju, energiakasutust ja sisekeskkonna kvaliteet vastaks kaasaja nõuetele.