• 13.10.23, 16:59

Tagastatud ehitismälestiste omanikud saavad taotleda toetust oktoobri lõpuni

Toetuse eesmärk on toetada mahukamaid töid, minimaalne summa on 50 000 eurot ja maksimaalne summa on 200 000 eurot. Aega on 31. oktoobrini. Muinsuskaitseametist saavad restaureerimistoetust taotleda omandireformi käigus tagastatud ehitismälestiste omanikud, valdajad või nende õigusjärglased.
Muinsuskaitsealustele majadele saab restaureerimiseks roetust küsida.
  • Muinsuskaitsealustele majadele saab restaureerimiseks roetust küsida.
  • Foto: Andras Kralla
“Taotlusvooru siht on Nõukogude Liidu okupatsiooni perioodil sundvõõrandatud kultuurimälestiste säilitamine ja korrastamine, et kompenseerida omanikele vahepealset perioodi, mil nad ei saanud oma vara heaperemehelikult hooldada. Taotlusvooru eelarve tuleb erastamisest laekuvast rahast,” ütles muinsuskaitseameti õigusosakonna juhataja Kristo-Taavi Ruus.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 29.12.25, 13:07
Järgmine aasta lõpeb 1400 objektil automaatse tulekahjuteate edastamine häirekeskusesse – mida see tähendab?
2026. aasta maist enam kui tuhandele objektile päästeauto enam automaatselt kohale ei sõida. Automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemi tulekahjuteate (ATeS) edastamise teenuse peatamine tähendab, et hooneomanikud ja valdajad peavad üle vaatama ning vajadusel uuendama tulekahju korral tegutsemise plaani, operatiivkaardi ja ATSiga seotud dokumendid.

Enimloetud

1
Uudised
  • 05.01.26, 06:30
Uusarenduste turule tulevad muutused. Arendajail on 2026. aastal 3 võimalust
2
TOP
  • 12.11.25, 09:55
Kinnisvarafirmade TOPi üks uuenduslikumaid sihib ärilinnakuid ja puitmaju. Tal on karm prognoos
Neutra Capitali omanik ja juht nimetab 3 edutegurit, teeb 4 prognoosi ja näitab ära 4 eesootavat väljakutset. See puudutab tervet kinnisvaravaldkonda!
3
Uudised
  • 02.01.26, 11:49
Pealinna üüriturg on maas, tootlust võiks pakkuda mikrokorter
4
Uudised
  • 02.01.26, 11:01
Galerii: Reterra alustas Tabasalus arenduse ehitusega. Vaata visuaale!
5
Suur lugu
  • 23.04.25, 14:31
Kinnisvaraarendaja vaatab peeglisse - pilt on karm
Ahnuse kättemaks on valus. Näiteks Everaus Kinnisvara koondas ehitajad. Siin vormub arendusvaldkonna tulevik, mis ei ole kõigile jõukohane.
6
  • ST
Sisuturundus
  • 29.12.25, 13:07
Järgmine aasta lõpeb 1400 objektil automaatse tulekahjuteate edastamine häirekeskusesse – mida see tähendab?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele