Kinnisvaragasell kasvab "sõbralikult": taunime kahanemist
Kinnisvarasektori gasellfirmade ehk kiiret kasvu näidanud ettevõtete omanikud tunnistavad, et hoog on turumuutuste tõttu küll raugenud, kuid varasemast kehvem tulemus ei tule kõne allagi.
Korteritehingute keskmisest maksumusest ei paista välja, et elamispindade turul oleks hinnad allapoole liikunud. Ometi saab täna samaväärse korteri osta kümmekond protsenti odavamalt kui aasta eest, kirjutab kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark.
Pühendumus ja kliendikesksus, samuti korralik kapitaliseeritus on kinnisvaraettevõtluses vältimatud. Ent ka paras annust auahnust, läbimõeldud riskijulgust ja kastist välja, pelgalt enese kaukast kaugemale mõtlemist toovad edu. Aasta 2022 tulemuste baasil said 82 kinnisvaraettevõtet pingeritta.
Kes Kiili alevisse sisse keerab, märkab kindlasti uusi elumaju. Kus on inimesed, sinna saagu ka teenused ja töökohad. Selle eest hoolitseb alevi põhjaservas arenev Veski Tehnopark, Kontsepti büroo arhitektide täislahendus.