Tallinna võim laseb Solarise ja Kaubamaja vahelise kvartali ringi teha
Tallinna linnavalitsus võttis kolmapäeval vastu Kesklinnas Estonia puiestee, Kaubamaja tänava, Rävala puiestee ja Teatri väljaku vahelise kvartali detailplaneeringu. Planeeringu arhitektuurikonkursi võitis KOKO Arhitektid.
Kvartali lõunaküljel tehakse Mart Pordi, Peep Jänese ja Arvo Niineväli projekteeritud ja 1982. aastal valminud Projekteerijate maja ringi.
Foto: KOKO Arhitektid
Tallinna abilinnapea Madle Lippus märkis, et tegemist on väga pikalt kaalutud planeeringulahenduse vastu võtmisega linna südames, millega antakse ehitusõigus nii elu- kui ka ärifunksiooni tihendamiseks.
Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS) otsib visiooniga arendajat sadamate vahelisele alale. Müüki saabunud kinnistud Süsta tänaval ühendavad endas strateegilise asukoha, suuremahulise arenduspotentsiaali ning mitmekülgsed kasutusvõimalused.
Urmas Sõõrumaa: Ühelgi keskusel pole hinge ilma inimesteta, kes sellele tähenduse annavad. Teeme kõik, et sellest saaks koht, kuhu tallinlased ja meie külalised tahaksid ikka ja jälle tagasi tulla, et kogeda, avastada ja olla osa millestki erilisest.