Ehituseadustiku ja veeseaduse muudatused kaotavad topeltkontrolli

Kliimaministeerium esitas valitsusele ehitusseadustiku, halduskoostöö seaduse ja veeseaduse muudatuste eelnõu, mille järgi keskkonnaamet kooskõlastab edaspidi ainult projekte, millel on suurem risk põhjaveele. Muudatused lühendavad puurkaevude ehitusloa taotlemise aega.
Taristuminister Vladimir Svet
  • Taristuminister Vladimir Svet
  • Foto: Andras Kralla
„Seadusemuudatused aitavad vähendada bürokraatiat ja teevad inimestele taotlemise lihtsamaks ning ühtlasi tõhustavad meie töökorraldust. Samal ajal tagame, et keskkonna- ja veekaitse aspektid on hästi kaitstud. Edaspidi jätame ära taotluste topeltkontrolli: kohaliku omavalitsuse üksustel on kõige parem ülevaade kohalikest oludest, mistõttu jääb neile kandev roll puurkaevude projektide läbivaatamisel,“ kommenteeris taristuminister Vladimir Svet.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 29.05.26, 14:27
Millal jääb korteriühistu juhatus hätta? Märgid, et maja vajab professionaalset haldust
Korteriühistud on erinevad: ühes veereb elu tegusa juhatuse eestvedamisel nagu hernes, teisel on kõik ligadi-logadi: remonditööd, mis ette võetakse, kipuvad venima jääma, trepikojad on räpased, majaümbruse heakord jätab soovida ja majaelanikud nurisevad. „Kui on näha, et asju kuidagi järje peale ei saada, tasub ehk kaaluda lepingu sõlmimist mõne haldusfirmaga,“ ütleb Ronald Tõnisson, korteriühistute haldusteenust pakkuva Pindi Kinnisvarahalduse tegevjuht.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele