Esimese kvartali tulemusi mõjutas eelmise aasta madal võrdlusbaas, ent täna on kõige olulisem näitaja see, et hoolimata maksutõusudest ja keskmise ostujõu jätkuvast langusest on turg püsinud aktiivsena, kirjutab Uus Maa juhatuse liige ja kinnisvaranalüütik Igor Habal.

- Uus Maa juhatuse liige ja kinnisvaranalüütik Igor Habal.
- Foto: Raul Mee
Soojad kevadilmad tõid ostjad senisest suuremal hulgal turule. Esialgsetel andmetel sõlmiti üle-Eesti 1658 tehingut, mida oli rohkem kui jaanuaris või veebruaris, eelmise aasta sama ajaga tehti 9,2% rohkem tehinguid. Tehingute mediaanhind on kolmel viimasel kuul näidanud tugevaid kasvumärke (8,2%, 6,4% ja nüüd märtsis – 10,2%), ent seni on hinnakasv tulnud väikelinnadest või tehingute struktuurist. Tallinnas ja Tartus on kasvuseeme küll pandud idanema, ent saagini pole veel jõutud. Esimese kvartali tulemusi mõjutas eelmise aasta madal võrdlusbaas (tehingute arv +11%, mediaanhind +7%), ent täna on kõige olulisem näitaja see, et hoolimata maksutõusudest ja keskmise ostujõu jätkuvast langusest on turg püsinud aktiivsena.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kohanemisvõimetus maksab arendajale kätte valusalt. Rida tunnustatud eksperte avavad pildi kogu oma vastuolulisuses ja värve kokku hoidmata
1. juulist rakenduv käibemaksutõus ei pruugi kaugeltki tähendada elukondlike uusarenduste hinnatõusu. Arendajatele võib hinnatõusu mittetoimumine tekitada tõsiseid väljakutseid. Soovmõtlemisest kumab läbi karmi prognoosi realiseerumine.
Vaadates, kuidas ümberringi kogu muu elu kallineb, on vaid aja küsimus, millal see jõuab ka kõrgema hinnaklassiga varadesse, nendib 1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter.
Kandideerimise tähtaeg 25.04.2025