Hepsor alustas Balti börsil võlakirjadega kauplemisega
Eesti kinnisvaraarendaja Hepsor võlakirjad on 27. novembrist noteeritud Nasdaq Balti börsi võlakirjanimekirjas. Nasdaq Tallinna kontoris helistati sel puhul kauplemispäeva alguses traditsiooniliselt ka börsikella.
Börsikella helistavad Hepsori turundusjuht Anneli Nigols, tegevjuht Martti Krass, finantsjuht Kadri Kassmann ja juhatuse liige Henri Laks.
Foto: Nasdaq
Hepsori võlakirjaemissiooni maht on kokku 8 miljonit eurot, iga võlakirja nimiväärtus on 1000 eurot. Võlakirjad pakuvad fikseeritud aastaintressi 9,5%, mida makstakse välja kord kvartalis, ning võlakirjade lunastamistähtaeg on 26. november 2028.
Kinnisvaraarendaja Hepsor teatas võlakirjade avaliku pakkumise tulemustest, mis ületasid ettevõtte juhi Martti Krassi sõnul oodatud mahu ja kinnitasid investorite jätkuvat usaldust. Kokku märkis 1079 investorit võlakirju 8,5 miljoni euro väärtuses.
Hepsori juhtkond lükkas võlakirjade investorõhtul tagasi väited, nagu asendataks soodne laen kallimaga. Praegust kasumlikkust pärsib aga kinnisvaraturu aeglus.
2026. aasta maist enam kui tuhandele objektile päästeauto enam automaatselt kohale ei sõida. Automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemi tulekahjuteate (ATeS) edastamise teenuse peatamine tähendab, et hooneomanikud ja valdajad peavad üle vaatama ning vajadusel uuendama tulekahju korral tegutsemise plaani, operatiivkaardi ja ATSiga seotud dokumendid.