Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juhataja Martin Karro Tallinna ja Linnaplaneerimise Arhitektuuriteenuste juht Kristi Grišakov osutasid Tallinnas toimunud rahvusvahelisel kinnisvarainvesteeringute ja koostööfoorumil Business Arena Baltics paradoksaalsele olukorrale, mis keerleb ümber elamispindade.
Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juhataja Martin Karro Tallinna ja Linnaplaneerimise Arhitektuuriteenuste juht Kristi Grišakov.
  • Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juhataja Martin Karro Tallinna ja Linnaplaneerimise Arhitektuuriteenuste juht Kristi Grišakov.
  • Foto: Raul Mee

Seotud lood

Uudised
  • 29.01.26, 14:19
Lähebki nii: hooneteuputus toob karmi tõehetke ka büroopindade turule - kohane, ehita ümber, lammuta
See on kasvav laine. Lisatud 1Partner Kommertskinnisvara juht Kirill Viguli karm prognoos.
Tegelikult tõehetk kõlab veel pehmelt: novembris sai prognoositud, et nüüdseks juba üle miljoniruuduses ülepakkumises büroopindade turg keerab terve kinnisvaraturu pöörisesse, see hõlmab ka eluasemeturgu. Et kinnisvaraturg hakkab põhjalikult nihestuma oli arvata juba 7 kuud tagasi. Olukorda tunnistavad üksteise järel rida valdkonna eksperte.
Suur lugu
  • 16.02.26, 12:02
Nõudlus kui lõhkenud absurdimull. Miks küll peaks ostja viima oma lisaeurod kallisse uusarendusse?
GALERII: Paevälja arenduse arhitektuurse lahenduse on loonud arhitektuuribüroo Molumba. Vaata ka mägede stiilinäidet, mis annab siiani silmad ette!
Reedene Paevälja teemaline pressiteade meenutab unistust mägede renessansist. Pingsalt korrutamine, et tunneli lõpus paistev valgus ei ole rong, paraku ei muuda vastupidist reaalsust. Elamuarendajatel on Eestis kitsas: ostjaid on vähe, toodangut üleääre ja sellele tuleb kõrvalt hunnikuna veel otsagi. Arendajate seas käib turujagamine niiet laastud lendavad. Valmis Eesti arendusturul käib koondumine.
Uudised
  • 30.01.26, 10:23
Turul lendab eksklusiiv: Neutra puitbüroohoonest on üürilepingutega kaetud 83%
Sellest saab muster: hooneteuputus toob karmi tõehetke ka büroopindade turule, kus edaspidi kehtivad 3 märksõna - kohane, ehita ümber, lammuta. Neutra alles valmiv puidust büroohoone läheb üürnikele korda - siin on edukat kohanemist. Neutra tõusis novembris avaldatud Kinnisvarafirmade TOPi kolmandaks, selle juht Kenneth Karpov tegi toona karmi prognoosi.
Arvamused
  • 22.04.26, 09:40
Uku Lauri: ilusast kesklinnast talentide meelitamiseks ei piisa
Kui me soovime, et Tallinn oleks rahvusvaheline talentide linn, siis ei tohiks mõelda ainult sellele, kas vanalinn ja Kalamaja mõjuvad külalisele sümpaatselt, kirjutab teadus- ja ärilinnaku Tehnopol kinnisvarajuht Uku Lauri.
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?
Ehkki tehisintellekt on üha hoogsamalt sisenemas ka kinnisvarasektorisse, on täna veel selle kasutamise osas rohkem küsimusi kui vastuseid. Peamurdmist ei tekita niivõrd see, millist AI-lahendust kasutada, vaid kas ettevõtte andmed on üldse sellisel kujul olemas, et tehisintellekt neist midagi mõistlikku välja lugeda suudaks.

Hetkel kuum

Leiamaakler.ee asutaja Fred Pedersen tegi põhjaliku analüüsi.
Uudised
  • 24.07.26, 06:15
Tahad osta korterit otse omanikult? Vaata, kui palju Sinult küsitakse tegelikult
Vaata tervet Eestit hõlmavat graafikut - olukord on kõnekas
Hooneid muudkui kerkib.
Uudised
  • 21.07.26, 11:18
Tartu uusarenduste pakkumine paisub, arendajate hinnasoovid on turust kaugel ees
Erinevalt Tallinnast pole Tartu linnas uusarenduste jaoks enam kuigi palju ruumi
Bonava müügi- ja turundusjuht Lauri Laanoja.
Uudised
  • 27.07.26, 08:45
Paisuv parkimisvajadus võib tekitada 2-toaliste korterite defitsiidi
Kodulaenuvõtjaile on saabunud uus normaalsus
Uudised
  • 27.07.26, 11:09
Kodulaenuvõtjaile on saabunud uus normaalsus
Äripäeva kinnisvarakonverensti vestlusringi juhtis Aigar Vaigu. Foto: Raul Mee.
Saated
  • 22.07.26, 10:19
Uued kinnisvarajuhid: suur allahindlus õõnestab usaldust
Taavi Soorm, Kristjan-Thor Vähi ja Ingvar Allekand vaatasid olukorrale ning perspektiivile otsa igaüks omal moel. Moderaatorina ohjas vestlust Aigar Vaigu.
Uudised
  • 23.07.26, 13:07
Arendajad Lätist: Seal on odavam. Ei, see on nõukanostalgia. Aga meie oleme seal juba ammu
Pildis on edulood, ebaõnnestumistest ei räägita
Esimese maja eeldatav valmimisaeg on sügis 2027 ja kahel järgmisel sama aastalõpp.
Uudised
  • 22.07.26, 12:20
Galerii: Everaus alustas Tartu veeres 10,5-miljonilise arenduse ehitamist
Janar Muttik: Tartu linna hinnatase on paljude noorte perede jaoks liikunud piirini, kus suurema ja mugavama kodu otsing liigub linnast veidi välja.
Riia ärimaastik areneb kiiresti ning Grīziņdārzs on kujunemas üheks neist paikadest, kus ajalooline linnamiljöö ja kaasaegne ettevõtluskeskkond kohtuvad loomulikul viisil.
  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.26, 12:08
Riias kerkib kvartal, kus kontor on enamat kui töökoht

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele