Kliimakonverents tõi valusalt esile Suurbritannia nigelate küttesüsteemidega majad
Novembris Glasgows lõppenud ÜRO 26. kliimakonverentsi COP26 taustal on üha teravamalt esile kerkimas Suurbritannia enda ökoloogiline jalajälg peamiselt vanade majade küttekadude kontekstis. Varem kõrge hinna tõttu kõrvale lükatud Eesti majatootjate toodangul on avanemas uued ärivõimalused tänu põhjalikult läbimõeldud energiasäästulahendustele, kirjutab EASi uudiskirjas ekspordinõunik Londonis Heiki Pant.
Maailma ühe kalleima hinnaga kinnisvara pahupooleks on olematu ventilatsioon, väga nõrk soojapidavus ning kõikjal kutsumata külalistena ringisibavad hiired.
Foto: Heiki Pant
Eesti majatootjad on oma toodangu puhul alati pööranud palju tähelepanu majasisesele õhukvaliteedile, ventilatsioonile ja soojapidavusele. Seepärast on nende toodang osutunud ka keskmisest hinnatasemest kallimaks, mistõttu on läbirääkimised Briti ja ka Iiri kinnisvaraarendajatega takerdunud vaidlustesse hinna üle.
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.