Novembris Glasgows lõppenud ÜRO 26. kliimakonverentsi COP26 taustal on üha teravamalt esile kerkimas Suurbritannia enda ökoloogiline jalajälg peamiselt vanade majade küttekadude kontekstis. Varem kõrge hinna tõttu kõrvale lükatud Eesti majatootjate toodangul on avanemas uued ärivõimalused tänu põhjalikult läbimõeldud energiasäästulahendustele, kirjutab EASi uudiskirjas ekspordinõunik Londonis Heiki Pant.
- Maailma ühe kalleima hinnaga kinnisvara pahupooleks on olematu ventilatsioon, väga nõrk soojapidavus ning kõikjal kutsumata külalistena ringisibavad hiired. Foto: Heiki Pant
Eesti majatootjad on oma toodangu puhul alati pööranud palju tähelepanu majasisesele õhukvaliteedile, ventilatsioonile ja soojapidavusele. Seepärast on nende toodang osutunud ka keskmisest hinnatasemest kallimaks, mistõttu on läbirääkimised Briti ja ka Iiri kinnisvaraarendajatega takerdunud vaidlustesse hinna üle.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kinnisvaraarendusettevõte Avalon ehitab Tartu mnt 44 aadressile LEED sertifikaadi nõuetele vastavat äripindadega korterelamut. Selle teeb tähelepanuväärseks asjaolu, et Avalon on üks esimesi arendajaid, kes korterhoonele kvaliteedisertifikaati taotleb.