Tõnu Mertsina: keskpangad on jõudmas intressimäärade tõstmise tippu
Praeguste futuuride järgi peaks 3 kuu euribor jõudma tippu septembris 3,8% ja 6 kuu euribor veidi üle 4% juures, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
Euroopa Keskpanga nõukogu tänane otsus tõsta intressimäärasid 25 baaspunkti oli laialdaselt oodatud. Sellega kerkis keskpanga hoiuse püsivõimaluse intressimäär 3,5 protsendini, mis on viimase 22 aasta kõrgeim. EKP on nüüdseks tõstnud oma intressimäära 400 baaspunkti ehk 4 protsendipunkti ja see on euroala ajaloo suurim.
Eelmisel aastal ligikaudu viiendiku tõusnud üürihinnad tegid läbi languse ning on tänaseks stabiliseerunud. Odavama otsa üürikorterid hoiavad hinda, huvilistel on veel mida valida ja tingida, kirjutab Uus Maa Capital kinnisvaramaakler Sille Sillaste.
Alates 12.06.2025 näevad Infopanga kasutajad ettevõtte vaates senisest märksa rohkem sisu. Kokku on lisandunud 9 uut andmeplokki, mille loomisel on kasutatud majandusaasta aruandeid, tehisaru ja teisi Infopanga andmeid.