Planeerimise valdkonna arengu hindamisel ei tasu jääda kinni vaid menetluslikesse numbritesse - kui palju detailplaneeringuid algatati, vastu võeti või kehtestati, kirjutab Tallinna abilinnapea Madle Lippus.

- Tallinna abilinnapea Madle Lippus märgib, et ehitamine turupõhiselt sinna, kus on pakkumine erasektorilt, ei too kohe kindlasti ka soovitud taskukohaseid eluasemeid.
- Foto: Andras Kralla
Pärtel-Peeter Pere kirjutab oma arvamusartiklis (Äripäev, 06.11.2023) justkui oleks Tallinna linnaplaneerimises asjad käest ära, aga jätab tähelepanuta põhilise - kui tahta süsteemseid lahendusi, kvaliteetsemat linnaruumi ning läbipaistvamat menetlust, siis on vaja luua ruumi muutusteks. Linnaplaneerimise ameti uuenemine on aga juba töös.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.