Pere: vajame ka uutes hoonetes taas-, uus- või korduskasutust
Sertifikaadid, nagu BREAM või LEED on paljusid hästi teeninud, aga keskkonnajälje alandamisel on need teiste omalaadsete mõõtesüsteemidega võrreldes puudulikud, kirjutab Tallinna abilinnapea Pärtel-Peeter Pere (Reformierakond).
Kõigest 1% ehitusmaterjalidest taaskasutatakse, sest odavam on osta uus, nendib Tallinna abilinnapea Pärtel-Peeter Pere.
Foto: Aron Urb
Jaapani arhitekt Kengo Kuma on öelnud, et inimkond on piisavalt hooneid ehitanud. See on tõsi. Sama tõsi on ka see, et vabas (ja mittevabas) maailmas me ehitame hooneid ja teid edasi.
Uute ideede puuduses mõtlevad paljud, eeskätt 1990ndate põlvkond, et maanteede ehitus võrdub majanduskasvuga. Eesti riigil pole kunagi olnud ei vajadust ega raha, et rajada praeguste plaanide järgi neljarajalisi maanteid, kirjutab riigikogu liige Pärtel-Peeter Pere (Reformierakond).
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.