Ehkki euribor on jõudnud kauaoodatud languseni ning suvise tipuga võrreldes vähenenud veerandi võrra, pole see kinnisvaraturule aktiivsust veel liialt palju juurde toonud. Milline olukord turul valitseb ning kas märgata on ärkamise ilminguid, selgitab Luminori laenukompetentsikeskuse juht Helina Kikas.
Aastaga arendusettevõtete kolmanda kvartali keskmine töötasu kasvas tublisti. Absoluutarvestuses ületab esikolmiku aastane töötasu muutus pea enamike pingereas esindatute töötasusid endid.
Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) kinnisvaraettevõtjate ja tippspetsialistide seas läbiviidud sentimendiuuringu näitab, et turuosaliste meelsus pöörab aeglaselt positiivsuse suunas. Arenguid illustreerivad 4 põhjalikku graafikut.
Üks suurimaid väljakutseid, millega korteriühistud ja ettevõtted tihti kokku puutuvad, on hoonete tehnosüsteemide järjepidev hooldamine. Hoonetes on sageli väga palju erinevaid ning vajalikke süsteeme – küttesüsteemid, ventilatsioon, vesi ja kanalisatsioon –, mille kõikide regulaarne kontrollimine, hooldamine ja parendamine on tõrgete vältimiseks äärmiselt oluline.