Majandusekspert Raivo Vare sõnul pole Trumpi eesmärk pikk sõda, vaid kiire ja vajadusel väga jõuline lõppmäng.
"Trump on lubanud, et kui Iraan ei paindu, pannakse kõik rauad tulle ehk pommitatakse täitsa hullult. Sellised väljaütlemised näitavad, et ta tahab kiiret lõppmängu. Mida kauem see sõda kestab, seda rohkem kasvab ka üldine rahulolematus ja seda ei ole vaja kellelegi," rääkis Vare.
Eksperdi sõnul on aga lähiajal oodata konflikti teatavat eskaleerumist. "Toimub veel ägenemine, aga see ei kesta kaua. Kui aga nafta juurde tulla, siis näeme nafta hinda veel üle saja dollari," märkis Vare.
Intervjuus tuli juttu veel ka sellest, mis saab siis, kui sõda kestab sügiseni ja millisel viisil võib Iraan läänt kiusama hakata.
Küsis Laura Saks.
Foto: Liis Treimann.
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.