Tallinna linnaplaneerimise ameti juhataja asetäitja arhitektuuri vallas Oliver Alver ja Tartu abilinnapea Reno Laidre tutvustasid veebruaris Äripäeva kinnisvarakonverentsil linnade arenguplaane. Alveri sõnul aga valitseb Tallinnas arendajatel ideede puudus – kõik uued majad on ühesugused.

- Tallinna linnaplaneerimise ameti juhataja asetäitja arhitektuuri vallas Oliver Alver Äripäeva Kinnisvarakonverentsil 2021.
- Foto: Raul Mee
Alver ütles, et tema jaoks oli teatud määral šokk, et kõik uued projektid kipuvad olema sarnased. Samas mõistab Alver arendajaid, karmi konkurentsi ja seda, et projektide pealt tuleb raha kokku hoida, ent tõstatab järgneva küsimuse: "Kas see on päris see Tallinn, mida me tahame?" Ta tõi näiteks Meeruse ja Bekkeri sadamate planeeringud, kuhu oli kavandatud mitu 6–8-korruselist suuresti rõdudeta hoonet. "Võimalikult öko-öko-öko, ühtemoodi kortermajad, kõik see linn lihtsalt massidega käib läbi selliseid ideid," lisas Alver.
Saates tuleb juttu veel nii Tallinna ühistranspordi- kui ka arengukoridoridest. Lisaks kuulete Tartu linnaruumi muutustest, üldplaneeringust, väljakutsetest ja tugevustest.
Rohkem mõtteid Tallinna linnaplaneerimise ameti juhataja asetäitjalt arhitektuuri vallas Oliver Alverilt kui ka Tartu abilinnapealt Reno Laidrelt on võimalik kuulata saates "Lavajutud".
Linnaarhitekt: arendajate äriplaanides valitseb ideede puudus
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.