Rendini juht imestab, miks nende platvormi nii vähe kasutatakse
Mida on Rendini lepingust võita üürileandjal, miks maaklerid seda lepingut endiselt veel liiga vähe pakuvad ja kas maakleritel ikkagi on lepingujärgsest üürisuhtest "suva", nagu väitis hiljuti linnapildis levinud Rendini välireklaam?
Rendini kaasasutaja Alain Aun (vasakul) põhjendab maaklerite esindajale Algis Liblikule (keskel), miks tegi Rendin maaklerite suhtes solvava reklaami. Üüriinvestorite esindaja Peeter Pärtel (paremal) tõi kogemuste põhjal välja Rendini ja tavalepingu erinevused üürileandja vaatenurgast.
Foto: Äripäev
Rendin on Eesti üüriturul tegutsenud kolm aastat ja paljud üürileandjad on tavalisest üürilepingust loobunud seetõttu, et Rendinis tehtud leping annab neile kümme korda suurema kaitse võimalike üürniku põhjustatud kahjude vastu, kui seda pakub tavaline leping, kus reeglina tagatisena kirjas 1 kuu rendi suurune tagatisraha.
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.