Optimistlik Sõõrumaa 150 miljoni eurosest Talsinkist: kriisis on võimalusi
Urmas Sõõrumaa ettevõte US Real Estate ehitab Tallinna kesklinna sadama äärde uue kvartali. Investeeringu summa on vähemalt 150 miljonit eurot, kuid Sõõrumaa ei arva, et praegusel keerulisel ajal peaks ehitust edasi lükkama.
US Real Estate alustab Tallinnas Ahtri 3 krundi arendustegevusega, kuhu rajab elu- ja ärikvartali. Uue kvartali nimeks saab Talsinki, ehitus algab aastal 2024, valmib see aastal 2027.
Pärnu kinnisvaraturg näitab taas kasvumärke – tehingute arv on suurenenud ning lähiaastatel jõuab turule mitu uut arendusprojekti. Euribori stabiliseerumine on ostjate huvi elavdanud, kuid samal ajal on kasvanud ka nende ootused. Kui varem mängis otsuse tegemisel olulist rolli eelkõige ruutmeetri hind, siis nüüd hinnatakse üha enam kodu funktsionaalsust, elukeskkonna kvaliteeti ja asukohta. Traditsiooniliselt hinnatud rannarajooni kõrval kogub tähelepanu ka kiiresti arenev jõeäärne piirkond.