Autor: Äripäeva eriprojektide ja sisuturunduse üksus • 27. veebruar 2023

Millised lahendused ootavad elanikke Tallinna uudses rohesertifikaadiga kortermajas?

Kui kvaliteetsed rohehoone sertifikaadiga äripinnad on juba arenduste igapäevane osa, siis Triple Net Capital toob ühena esimestest turule arenduse, kus tunnustatud rohesertifikaadi LEED Gold omistatakse kortermajale.

Tallinna kesklinna, Pärnu maantee äärde rajatav Vektori arendus pole tegelikult üksnes kortermaja, vaid keskus, kuhu koondub nii äri kui ka elu. Moodsa arhitektuuriga ja jätkusuutlikult arendatud Vektori esimesel neljal korrusel on linna ühed ruumikamad ning kaasaegsemad kaubandus- ja büroopinnad, 5.-16. korruse täidavad aga kaasaegsed korterid, kus avanevad vaimustavad panoraamvaated linnamaastikule.

Kvaliteetsete kortermajade tulevik – rohemärgised

LEED Gold sertifikaat, nagu teised rohemärgised, ei kuulu vaid ärimajade repertuaari – see on ka kortermajade tulevik. Sertifikaat kinnitab nii korteriostjale kui ka büroopinna rentnikule, et Vektori hoone projekteerimisel, ehitamisel ning hilisemal opereerimisel arvestatakse keskkonnasäästu ja säästva arengu põhimõtteid, Vektori puhul on tegemist tervikliku ja kvaliteetse rohehoonega.

Vektori hoone projekti teostamiseks ja edukaks sertifitseerimiseks on Triple Net Capital valinud koostööpartneriteks oma ala parimad: keskuse arhitektuurse lahenduse on teostanud kindla käekirjaga Kadarik-Tüür Arhitektid, tehnilisi lahendusi projekteerib Sweco Projekt kogenud meeskond ning ehituse peatöövõtjaks on üks suurimaid ja kogenumaid Eestis – Nordecon AS.

Kaasaegsed mugavused ja rohepaus

Lisaks tavapärastele kaasaegsetele mugavustele, mida lõppkasutaja eeldab ja ootab, leidub Vektoris lisaboonuseid. Kogu hoone, ka korterid, on varustatud vee baasil jahutussüsteemiga, mis tagab aastaringse mugava sisekliima. Hoones kasutataval nutikodu süsteemil on mahukas potentsiaal, et korteriomanikud saaksid aja jooksul enda soovide järgi kodu seaded ise personaliseerida ning sobiva koduse õhkkonna luua.

Äripindadel võimaldab nutisüsteem hallata tõhusalt kulusid töökeskkonna mugavustes kompromisse tegemata. Parkimise lahendamiseks on hoonel maa-alune garaaž ning ruumikas parkimismaja, mis katavad mugavalt ära nii korterite kui ka äripindade vajadused – iga ilmaga saab koju ja kontorisse kuiva jalaga.

Omaette pärl peitub Vektori „selja taga“ – parkimismaja katusele rajatav ligi 1500 ruutmeetrine roheline ja lopsakas katuseaed, kuhu rajatakse nii korteriomanikele kui äripindade kasutajatele puhkenurgad ja kogukonna aed. Igapäevane rohepaus ja värske õhu amps on vaid mõne sammu kaugusel!

Hea asukoht on ajaline võit

Vektor on mugavalt ühenduses igast suunast tulijatega. Hoonest mõnesaja meetri raadiuses on olemas pea kõigi ühistranspordiviiside peatused kiireks liikluseks südalinna suunal või linnast välja. Linna tuiksoone kõrval olles on Vektor mugavalt kättesaadav ka autoga liiklejatele.

Kompleksi ehitus on kulgenud oodatult edukas rütmis ja 2023. aasta lõpuks seavad esimesed koduomanikud ning ettevõtted end hoonesse sisse.

Lisainfot vabade büroopindade ja korterite osas leiad www.vektor.ee.

Galeriid vaata siit.

Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgKinnisvarauudised.ee juhtTel: 51 23 770
Siim SultsonReporter-toimetaja Tel: 53 330 651
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474