Spordiselts Kalev on teinud pakkumise
neljale ettevõttele, kutsudes neid staadionisse investeerima nii, et sportimise
kõrval jätkuks ruumi ka kinnisvaraarendusele, kirjutab Eesti Päevaleht.
Üks ettevõte, kellele spordiselts staadionit pakub, on magusameister Kalev. Ettevõtte juhi Oliver Kruuda sõnul on nad teinud ettepaneku, et finantseerivad kinnisvaraarendust ning selts maksaks selle aegamööda neile kinni. Kalevi visiooni kohaselt ehitataks otse ühe tribüüni kohale sammastele astmeline büroohoone ja teise kohale astmeline kortermaja. Hooned oleksid seega ka tribüünile katuseks.
“Ise jõuame katta staadioni jooksvad kulud, aga investeeringuid mitte,” põhjendab seltsi peasekretär Rein-Vello Ojavere investorite otsimist.
Tulu ei looda selts teenida üksnes oma maa väljarentimisest, vaid näiteks ka ettevõtte kasumist või siis kaasatakse investor areeni korrastamisele.
Vastu pakub spordiselts rohkem kui seitsmehektarilist maa-ala praktiliselt südalinnas, sinna sisse mahuvad muidugi ka staadionid, tribüünid jms. “Siin on fantaasiat piisavalt,” märgib Ojavere küsimuse peale, mida sellist investor staadionile rajada võiks, mis talle ka isiklikult kasu tooks.
Ettevõtjate eskiise ootab spordiselts Kalev novembrikuu lõpuni, välja valitakse majandusliku lahenduse parim pakkuja.
Konkursi esmanõudeks on, et staadioni senine tegevus peab säilima – kinnisvaraarendusega seda asendada ei saa. Firmade kavandid peavad lähtuma ka asjaolust, et staadion pole pelgalt sporditegemise paik, vaid seal peetakse ka tantsupidusid.
Konkursi tingimused sätestavad, et staadioni nimes peab säilima Kalev. Ka võimalus, et sinna lisandub tulevikus investeerija nimi sarnaselt näiteks A. Le Coq Arenaga, on täiesti võimalik.
•• Kalevi staadion, tollal küll nimega Komsomoli staadion, valmis 1955. aastal.
•• Istekohti on staadionil rohkem kui 11 000 inimesele.
•• Staadionit kasutavad aktiivselt kergejõustiklased, jalgpallurid ja koolid kehalise kasvatuse tundide läbiviimiseks. Samuti toimuvad seal tantsupeod, perepäevad ja koertevõistlused.
•• Viimase suure investeeringu tegi selts 2004.–2005. aastal, kus harjutus- ja petankiväljakule kulus kokku viis miljonit.
•• Investeeringud välja jättes on staadioni aastaeelarve kaks miljonit krooni.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Tartu kesklinna piirile, Kastani ja Võru tänava ristmikule, kerkib silmapaistev viiekorruseline büroohoone Kastani Kolmnurk, kus on võimalus endale uus kodu leida vaid valitud Tartu ettevõtetel. Tegemist on tõelise pilgupüüdjaga, mille iga detail on põhjalikult läbi mõeldud – funktsionaalsus, mugavus ja kaasaegsus on ühendatud kolmnurkse disaini ja tumeda klaasfassaadiga.