• 27.10.06, 17:11
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Metallivarastel jälle pidu

Kontroll vanaraua kokkuostjate üle on lõdvenenud ja nüüd on metallivarastel jälle pidu, kirjutab Põhjarannik.
Pärast seda, kui viis aastat tagasi jäätmeseaduses tehtud muudatuste ning ka kohalike omavalitsuste õigusaktidega vanaraua kokkuostmisele rangem kord ja nõudmised kehtestati, hakkasid märgatavalt kahanema ka metallivargused. Ka politsei silmis pälvisid metalli kokkuostupunktid tollal erilist tähelepanu.
Nüüd on ilmselt kord lõdvemaks läinud ja ka vargad on vist leiutanud uued viisid, kuidas kehtivatest normidest kõrvale hiilides varastatud metalli edukalt rahaks teha. Seda võimaldavad järeldada teated sellest, kuidas metallivargused taas uue lainena üha enam peavalu on hakanud valmistama. Kanalisatsioonikaevude luugid, liiklusmärgid – rääkimata kaablist – kaovad metallikrattide käe läbi massiliselt. Puuduvate kaevuluukide ja liiklusmärkide tõttu on liiklemine mitmel pool Ida-Virumaal muutunud suisa ohtlikuks.
Võib muidugi jääda lootma selle peale, et ükskord, kui elu Ida-Virumaal muutub jõukamaks ja kellelgi pole vajadust käia "raha teenimas" metallivargana, kaob see probleem iseenesest. Karta on, et see aeg niipea ei saabu ja samuti võib eeldada, et see kontingent inimesi, kes eelistab töölkäimisele varastamist, ei kao ühe põlvkonna jooksul ka kuhugi.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seega tuleb nii politseil kui seaduseloojatel taas pead kokku panna ja nuputada, kuidas praegustes tingimustes metallivargusi ohjeldada. Ilmselt oleks üks lahendus illegaalsete metallikokkuostjate tõsisem käsilevõtmine, kuid kindlasti pole see ainus võimalus.
Metallivaraste karistamatu laiutamine tähendab ausatele kodanikele suuremaid kulusid ning seab lisariske ka nende elule ja tervisele.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.05.25, 15:00
Millerhawk vähendas hoone süsiniku jalajälge kolmandiku võrra – ilma lisakuluta
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.

Hetkel kuum

Senisest veelgi rohkem betooni, terast, klaasi ja klantsi ei muuda pilti paremaks. Vaja on tundlikumat kvaliteeti ja avatumat vaadet.
Suur lugu
  • 27.06.25, 06:30
Kinnitage turvarihmad - Eesti kinnisvaraarendus hakkab nihestuma
See teema puudutab aina enam eluasemeid, nende kättesaadavust ja linnaruumi. Rida nimekaid eksperte võtab olukorra osadeks
Hans H. Luik.
Uudised
  • 27.06.25, 08:45
Esinduslik GALERII: Hans H. Luik sai Pirita arenduse valmis
Vaata, kes kõik seal olid ja mida nad tegid
US Real Estate’i Rotermanni ja Artiuse ärijuht Julius Stokas (Foto: US Ral Estate).
Uudised
  • 27.06.25, 12:12
Ärikinnisvaraturult on kadunud fikseeritud üürilepingud
https://www.kinnisvarauudised.ee/raadio/episood/arikinnisvaraturult-on-kadunud-viieks-aastaks-fikseeritud-uurilepingud
Arco Vara tipphindaja läks tööle konkurendi juurde
Uudised
  • 01.07.25, 17:02
Arco Vara tipphindaja läks tööle konkurendi juurde
Ärikvartali tööd valmivad etapiviisiliselt 2026. aasta alguseks ning täismahus suveks 2026 (Visuaal: HG Arhitektuur OÜ).
Uudised
  • 30.06.25, 13:45
EKE hakkab rajama Hipodroomile oma ärikvartalit
Ehitustöödega alustatakse kohe
Aadressil Saha tee 18 asub Maag Foodi peakontor (Foto: Maag Foods).
Uudised
  • 30.06.25, 10:20
Colliers ja What If aitavad toidutootjal luua Loo keskust
Titaniumi kinnisvaraportfelli haldur Siim Rosenthal osutab tõsistele ohukohtadele (Foto: Titanium).
Uudised
  • 02.07.25, 06:45
Jäik planeering läheb kalliks maksma ja peletab kinnisvarainvesteeringud
Vaata, mida büroode vakantsuse kasv toob kaasa omakorda
Uus võimalik muudatus ei tohiks mõjutada objektide kohapealset turvalisust. Hoone omanik või valdaja saab väga palju selleks ära teha, et tulekahjusid ennetada ja oma inimeste teadlikkust tõsta, kui signaal läheb päriselt tööle.
  • ST
Sisuturundus
  • 18.06.25, 14:49
Tuleohutuseksperdid 112 häireedastuse muudatusest: päästeauto automaatne kohalesõitmine ei tohi mõjutada meie vara üldist ohutust
Vaata veebihommikut järele!

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele