• 03.11.06, 10:11
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Uusehitiste aknad ei pea vett

Suure raha eest uuselamusse soetatud kodu võib kindluse asemel osutuda kannatuste kambriks, kus suurema tuule ning vihma korral tuleb hoolega lappi lükata, see aga, nagu kinnitab mainekas ehitusfirma Yit Ehitus, on täiesti normaalne.
Osale YIT Ehituse poolt selle aasta alguses Mai ja Papiniidu tänava ristmikule püstipandud tornmajja korteri ostnutele saabus tõe hetk möödunud reedel, mil Pärnut räsis marutuul, kirjutas Pärnu Postimees.
Üks õnnetutest on Rein (nimi muudetud - A. P.), kes kevadel ostis ligi miljoni krooni eest Papiniidu 52 kuuendale korrusele kahetoalise korteri. Reedel hakkas tema apartemendi rõduakende kohalt laest vett tuppa nirisema. Mõne aja möödudes nirisesid veejoad juba kogu seinal nii paarikümnesentimeetriste vahedega.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Juba võis korteris näha veekahjustusi. Lae kattekiht oli niiskuse mõjul kohati lahti koorunud ning kotti vajunud, moodustades vett täis stalaktiidi. Et vesi nõrgub oma teel üle seinal oleva elektrilüliti, võivad suuremad ebamugavused aga alles ees oodata.
Ei saa öelda, et YIT ei oleks reageerinud. Esmaspäeval kinnitati hoone tuulekoja uksele kirjatäht, millega teavitati, et teisipäeval timmitakse nende korterite aknaraame, mille vahelt tuleb vihma korral tuppa vesi ja puhub tuul.
AS YIT Ehituse objektijuht Allan Kaldmaa tunnistas, et pretensiooni esitasid 75 korteriga majast umbkaudu 15 korteri elanikud. Akende reguleerimine jäi aga ära. Esiteks seetõttu, et osa kaeblejate koju ei imbunud vesi ainult akendest, vaid seinapaneelide vaheltki. Teiseks selgus, et reguleerimisest ei piisa tuule kinnipidamiseks, vaja oleks lisakinnitusi.
“Töömeestel jäi aga mingeid juppe puudu ja nad lihtsalt kadusid ära siit maja pealt,” laiutas Kaldmaa käsi.
Päris hätta majaasukaid siiski ei jäetud. Näiteks Reinule tõi Kaldmaa teisipäeva õhtul vihmavee kogumiseks kuus punast ämbrit.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.11.25, 13:30
Kestlikkus kui investeering: kuidas Neutra ja LÄVI tõstavad Eesti arenduse standardeid
„Neutra jaoks on jätkusuutlik kinnisvaraarendus olnud algusest peale põhimõtteline väärtus, mitte lihtsalt turutrend,“ tunnistab Neutra Grupi juht Kenneth Karpov. Seepärast lähtub Neutra kinnisvara arendades rahvusvaheliselt tunnustatud BREEAM-i ja LEED-i sertifikatsioonide nõuetest, et nende uute hoonete keskkonnamõju, energiakasutust ja sisekeskkonna kvaliteet vastaks kaasaja nõuetele.

Viimased uudised

Suur lugu
  • 03.12.25, 14:11
Paisuvas ülepakkumises eluasemeturul hinnad tõusevad? Pilt kisub vastupidi järsult
Erkki Raasuke kinnisvaraarendajate suure tootlusega võlakirjadest: “Kui keegi tahab Vene ruletti mängida või lihtsalt vaadata tikuga, kas paagis on bensiini, siis andke tuld.” Eesti turul on veel üks tõsine pitser.
Uudised
  • 03.12.25, 11:45
Uus Maa: järgmisel aastal kasvab nii kinnisvaratehingute arv kui hind
Saated
  • 03.12.25, 10:46
Andero Laur uusarendustest: kui kliendile on mõeldud, siis müügid toimuvad
Uudised
  • 03.12.25, 10:17
2 galeriid: Endover alustas Voltas kõrghoonete ehitamisega - ruut maksab siin 9 700 eurot
Uudised
  • 03.12.25, 09:45
Ülemiste linnak pürib juhtivaks tõmbekeskuseks
Ülemiste piirkonda ootab lähiaastatel kümnendi üks suurimaid investeerimistsükleid. Ainuüksi Ülemiste keskuse 130 000 ruutmeetrile lisandub veel 50 000 ruutmeetrit.
Uudised
  • 03.12.25, 06:45
Vaata, kuidas on 5 aastaga muutunud laenude ühest pangast teise tõstmine
Uudised
  • 02.12.25, 10:59
Pealinna eluasemeturg lohiseb külgsuunas edasi
Uudised
  • 02.12.25, 10:30
Enefit Green müüb oma Soome tuulepargi maha

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele