Valgekraede vanglana tuntud Pärnu vangla suletakse
jaanuari keskel rahapuuduses ja seal olevad 63 kurjategijat jagatakse teiste
vanglate vahel ära.
Kuigi Tartu vanglas võib peagi kohtadega kitsas käes olla ja uuele Viru vanglale valatakse alles vundamenti, paneb justiitsministeerium valgekraede kinnipidamiskohana tuntud Pärnu vangla jaanuaris kinni, kirjutab Postimees.
Uue aasta saabudes sulgeb uksed Eesti vanim ühes kohas tegut shy;senud kinnipidamiskoht Pärnu vangla. Rohkem kui sada aastat Pärnus Sillutise tänavas tegutsenud vangla uksed suletakse lõplikult 15. jaanuaril. Seepärast pole sinna juba viimased neli kuud ühtegi uut vangi viidud, ja need 63 kurjategijat, kes seal veel on, jagatakse teiste vanglate vahel.
Justiitsministeeriumi asekantsler vanglate alal Priit Kama kinnitas, et Tartu vanglas ülerahvastamise ohtu pole, sest Pärnust viiakse sinna kõigest kümme kinnipeetavat.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Pealegi on Tartu vanglas praegu alla 900 vangi, kohti on seal aga 925. «Ja Pärnu vangla sulgemist pole kunagi seostatud Viru vangla avamisega,» märkis Kama.
Kama sõnul tuli Pärnu vangla sulgeda, sest riik teeb kulutusi uute, suuremate vanglate ehitamiseks ja lisakulu nõuab ka vangide elektroonilise järelevalve süsteem.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.