• 07.11.06, 15:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Uuring: mobiiliga rääkimine euroliidus on liiga kallis

Eurooplased ei taha välismaal kasutada mobiiltelefone rändlusteenuse liiga kõrge tasu tõttu ning hinnad vajavad reguleerimist, teatas Euroopa Komisjoni Eesti esindus.
Sellise tulemuse andis täna avaldatud Euroopa Komisjoni üle-euroopaline Eurobaromeetri uuring.Valdav enamik ELi kodanikke arvab, et EL peaks kaasa aitama, et välismaal mobiiltelefoniga helistamise ja kõnede vastuvõtmise eest ei tuleks maksta palju rohkem kui oma kodumaal. Euroopa Komisjoni andmetel maksavad Euroopa mobiiltelefonide kasutajad välismaal neljaminutilise kõne eest endiselt 4-6 eurot (60-90 krooni). Mõnel juhul on niisuguse kõne rändlusteenuse hind isegi üle 12 euro (187 krooni).

Artikkel jätkub pärast reklaami

"Ülemäära kõrged hinnad piiravad mobiiltelefonide kasutamist välismaal viibimise ajal. See kahjustab tarbijaid, Euroopa majandust ja Euroopat," ütles infoühiskonna ja meedia volinik Viviane Reding. "Mobiilside rändlusteenuse hindade vähendamine ei ole mitte üksnes Euroopa Komisjoni poliitiline ülesanne, vaid võib olla ka huvitav äriidee. Seda on näidanud mõned mobiilioperaatorid, kes on viimastel kuudel tulnud turule rändlusteenuse hindade eripakettidega. Ma kutsun kõiki mobiilioperaatoreid aitama kaasa Euroopa siseturu viimase nähtava piiri kõrvaldamisele. Ei ole vastuvõetav, et standardtariife maksvad tavakodanikud peaksid edaspidigi vankuma rahvusvahelise mobiilside rändlusteenuse tasukoorma all."
Eurobaromeetri täna avaldatud eriaruandes on esitatud rahvusvahelise mobiilside rändlusteenuse hinnad. Valdav enamik (70%) mobiiltelefonide kasutajatest leiab, et oleks vaja ELi määrust, millega tavakodanikule vastu tulles vähendataks kogu ELis rändlusteenuse hindu. 68% toetaksid isegi ELi sekkumist lühisõnumite (SMSi) rändlusteenuse hindade vähendamisse - arvavad 78% mobiilikasutajatest vanuses 15-24 aastat.24 565 inimest kõigist ELi liikmesriikidest võtsid osa uurimusest, mis viidi läbi septembris. Uurimusest ilmneb, et 79 protsendil vastajaist on mobiiltelefon ja 44% neist on viimase 12 kuu jooksul isiklikel põhjustel külastanud mõnda muud ELi liikmesriiki. Nende arvamused mobiilside rändlusteenuse hindade kohta põhinevad tegelikel kogemustel.Valdav enamik küsitletud mobiiliomanikest kasutab oma mobiiltelefoni välismaal reisides oluliselt vähem; niisugune seisukoht on eelkõige levinud nooremate mobiilikasutajate (neist 68% vanuses 15-24 aastat) ja üliõpilaste (70%) hulgas. 81% nendest peavad suurimaks takistuseks kõrgeid tasusid - eriliselt heidutavaks teguriks pidasid neid 82% vastanutest Hispaanias, 85% - Maltal, 87% - Austrias, 87% - Saksamaal, 88%- Slovakkias, 89% - Ungaris, 90% - Portugalis, 90%- Tšehhi Vabariigis, 94% - Sloveenias ja 94% - Poolas.15% mobiiltelefonide kasutajaist ei võta oma telefoni puhkusele sõites kaasa või lülitavad selle üldse välja. 21% kasutab välismaal viibides üksnes lühisõnumiteenust (SMS). 59% selgitasid, et nad kasutaksid oma mobiiltelefoni välismaal viibides rohkem siis, kui hinnad oleksid madalamad - eriti palju selliseid vastuseid saadi nt Soomes (69%), Prantsusmaal (61%), Taanis (63%), Ühendkuningriigis (64%), Belgias (66%), Küprosel (67%), Poolas (72%), Lätis (73%), Kreekas (74%), Luksemburgis (75%) ja Maltal (78%). Ligikaudu 43% ei tea veel täpselt, kui palju nad peavad maksma välismaal helistades või kõnesid vastu võttes. Seoses sellega tunduvad rändlusteenuse hindadest kõige vähem teavitatud olevat mobiilikasutajad Hispaanias, Küprosel ja Kreekas.Ühendkuningriigi tarbija, kes kasutab mobiilside rändlusteenust Hispaanias, võib maksta neljaminutilise kõne eest 5,92 eurot ja niisuguse kõne vastuvõtmise eest kuni 4,48 eurot. Prantsusmaa tarbija, kes reisib Itaalias, võiks maksta mobiilside rändlusteenuse eest 4,72 eurot, samas kui Saksamaa tarbija, kes Ühendkuningriigis mobiiltelefoniga helistab, maksab kuni 6,36 eurot. Mõnele tarbijale pakutakse aga veel nöörivamaid hindu: austerlane võiks Maltalt koju helistades maksta neljaminutilise kõne eest 9,51 eurot. Hispaania tarbija, kes kasutab mobiilside rändlusteenust Lätis, võiks maksta samasuguse neljaminutilise kõne eest koju kuni 9,19 eurot ja küproslane Belgiast koju helistades - 12,00 eurot. Iiri tarbija, kes kasutab mobiilside rändlusteenust Maltal, võiks maksta neljaminutilise kõne eest koju isegi 13,16 eurot.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.05.25, 15:00
Millerhawk vähendas hoone süsiniku jalajälge kolmandiku võrra – ilma lisakuluta
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.

Enimloetud

1
  • ST
Sisuturundus
  • 18.06.25, 14:49
Tuleohutuseksperdid 112 häireedastuse muudatusest: päästeauto automaatne kohalesõitmine ei tohi mõjutada meie vara üldist ohutust
Vaata veebihommikut järele!
2
Uudised
  • 27.06.25, 08:45
Esinduslik GALERII: Hans H. Luik sai Pirita arenduse valmis
Vaata, kes kõik seal olid ja mida nad tegid
3
  • ST
Sisuturundus
  • 25.06.25, 10:39
4 sisekujundusnippi poeomanikele: hästi kujundatud pood tagab parema ostuelamuse
4
Suur lugu
  • 27.06.25, 06:30
Kinnitage turvarihmad - Eesti kinnisvaraarendus hakkab nihestuma
See teema puudutab aina enam eluasemeid, nende kättesaadavust ja linnaruumi. Rida nimekaid eksperte võtab olukorra osadeks
5
Uudised
  • 26.06.25, 09:33
Kahes kuurortlinnas käib üüriturg maha, ühes tõuseb
6
Uudised
  • 27.06.25, 12:12
Ärikinnisvaraturult on kadunud fikseeritud üürilepingud
https://www.kinnisvarauudised.ee/raadio/episood/arikinnisvaraturult-on-kadunud-viieks-aastaks-fikseeritud-uurilepingud

Hetkel kuum

Senisest veelgi rohkem betooni, terast, klaasi ja klantsi ei muuda pilti paremaks. Vaja on tundlikumat kvaliteeti ja avatumat vaadet.
Suur lugu
  • 27.06.25, 06:30
Kinnitage turvarihmad - Eesti kinnisvaraarendus hakkab nihestuma
See teema puudutab aina enam eluasemeid, nende kättesaadavust ja linnaruumi. Rida nimekaid eksperte võtab olukorra osadeks
Hans H. Luik.
Uudised
  • 27.06.25, 08:45
Esinduslik GALERII: Hans H. Luik sai Pirita arenduse valmis
Vaata, kes kõik seal olid ja mida nad tegid
US Real Estate’i Rotermanni ja Artiuse ärijuht Julius Stokas (Foto: US Ral Estate).
Uudised
  • 27.06.25, 12:12
Ärikinnisvaraturult on kadunud fikseeritud üürilepingud
https://www.kinnisvarauudised.ee/raadio/episood/arikinnisvaraturult-on-kadunud-viieks-aastaks-fikseeritud-uurilepingud
Nõustamisbüroo Colliers partner Margus Tinno analüüsib büroohoonete ja ärilinnakute väljavaateid.
Uudised
  • 25.06.25, 06:45
Lahendused büroohoonete saatusele pakub elu ise
Vaata, mis on pikaajalise edu peamised võtmetegurid ja millal tuleb hakata büroohooneid lammutama.
Pindi Kinnisvara müügipartner Peep Sooman.
Uudised
  • 25.06.25, 10:13
Konkreetne märk, et korteriturg on juba taastumisfaasis
Marienholmi I etapi avamine.
Uudised
  • 25.06.25, 09:00
Noobel GALERII: Scandium sai Marienholmi I etapi valmis
Vaata, mis seal toimus ja kes kõik seal kohal olid!
Summus Capital OÜ juhatuse liige Aavo Koppel
Uudised
  • 25.06.25, 11:24
Baltikumi jaeinvestorid märkisid Summus Capitali võlakirju 25,7 miljoni euro väärtuses
LHV Panga võlakirjaturu juht Silver Kalmus: Summus Capitali võlakirjaemissiooni võib pidada suureks eduks – tegemist on selle aasta suurima Baltikumi avaliku võlakirjapakkumisega kinnisvarasektoris.
20 aastat tegutsenud Maket Kinnisvara OÜ on loonud ajaga tugeva usalduse nii eraklientide kui äripartnerite vahel. Avariiteenust pakutakse klientidele ööpäevaringselt telefonil 660 1130.
  • ST
Sisuturundus
  • 30.06.25, 11:17
Professionaalne kinnisvarahooldus ja avariiteenus lasevad keskenduda sellele, mis on päriselt oluline

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele