Saksamaa oksjonifirmalt toodi tagasi
Eestist varastatud ajalooline mündiaare, teatas politsei.
Põhja Ringkonnaprokuratuuri, Põhja Politseiprefektuuri ja Eurojusti koostöös õnnestus õiguskaitseasutustel saada tagasi Saksamaale toimetatud ajaloolise väärtusega hõbeaare – 11. sajandi lõpust ja 12. sajandist algusest pärinevad hõbemündid, mis varastati väljakaevamiselt Eestis möödunud aasta kevadel.
Ajaloolised hõbemündid kaevati kahtlustatava poolt välja ja varastati möödunud aasta 4. mai öösel Rae vallas Saku külas, kus arheoloogiamälestiseks tunnistatud asulakohas toimusid arheoloogilised väljakaevamised. Kuriteos kahtlustatavana peeti möödunud aasta septembris kinni 1961. aastal sündinud Maido, kes oli aga selleks ajaks jõudnud hinnalised mündid edasi anda Saksamaale oksjonifirmale müntide realiseerimiseks avalikul enampakkumisel.
„Tänu Eurojusti Eesti liikme Raivo Sepa kiirele ja otsustavale tegutsemisele rahvusvahelise õigusabi korraldamisel sai Saksa politsei mündid oksjonikorraldaja käest kätte viimasel hetkel – kui mündid oleks avalikul enampakkumisel maha müüdud, poleks olnud neid enam võimalik heauskse omaniku käest tagasi nõuda,“ ütles kriminaalmenetlust juhtiv Põhja Ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Triin Bergmann.
Müntide lõplik tagasi saamine võttis siiski aega ligi aasta, kuna oksjonikorraldaja vaidlustas temalt müntide ära võtmise Saksamaal kohtus.
Põhja Politseiprefektuuri varavastaste kuritegude talituse töötajad läksid müntidele Saksamaale järele käesoleva nädala alguses ja jõudsid Eestisse eile.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.