Rahvasuus Haapsalu pilvelõhkujaks hüütavale
hoonele pandi eile nurgakivi. Jaanipäevaks saab Haapsalu tarbijate ühistu
esimehe Raimond Lunevi sõnul juba majja sisse kolida.
Kõrghoone nurgakivi panekule oli tulnud kümmekond inimest, mitmel ehituskiiver peas, kirjutas Lääne Elu.
Kuigi linnarahva seas oli vastakaid arvamusi, saab kõrghoone ehituse idee siiski teoks.
Valminud on kahe korruse paneelid. Viimase ehk kaheksanda korruse paneelid saavad ehitaja, ASi Gustaf juhatuse esimehe Raigo Jaanuste sõnul üles jaanuaris.
Artikkel jätkub pärast reklaami
„Kui üks väike mõte paneb väikelinna elu kihama, peab sellest saama tegu või isegi ajalugu," luges Haapsalu tarbijate ühistu juhatuse esimees Raimond Lunev ette läkitust.
Hoone nurgakivi panekul maeti tsemendi alla peale etteloetud läkituse ka viimatine Lääne Elu ja Haapsalu Teataja, samuti HTÜ 90. aastapäevale pühendatud sajandiraamat, osalejate allkirjadega leht ning kaheksa krooni eest münte.
Linnapea Teet Kallasvee sõnul oleks pidanud matma ka Lunevi hõngu: „Ma tahan oma poele torni!" naljatles linnapea ja viskas väikese näpunäite ka nimepanekuks: Lunevi verstapost.
Maavanem kiitis Haapsalu volikogu edumeelse otsuse eest ja lootis, et kõrghoone ei jää viimaseks selletaoliseks Haapsalus.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.