Dio Oil müüs oma viimased kolm tanklat ning
ettevõtte juriidilise keha tanklaketile Olerex. Tehingu hinda kumbki pool ei
avalikusta.
Dio müüs eelmise aasta augustiks esimesed seitse tanklat Vene kütusehiiule Lukoil, kes samuti tehingu suurust ei avalikusta.
Hea pakkumine
Dio Oili nõukogu liige Sergei Jurkin sõnas, et omanikud said nii Lukoililt kui ka Olerexilt hea pakkumise ning otsustasid müüa.
Artikkel jätkub pärast reklaami
"Dio tanklaketil läks hästi ning müük ei ole seotud halbade majandustulemustega. Omanikele tehti pakkumised, millest ei saanud keelduda. Nüüd lähevad ka viimased kolm tanklat Olerexi värvide alla," sõnas Jurkin.
Jurkin ei osanud öelda, mis saab Dio kaubamärgist, mis jäi endistele omanikele.
"Võimalik, et alustame selle alt hulgimüüki või hakkame müüma hoopis autokeemiat või biokütust," lisas Jurkin.
Kütuseärimeeste hinnangul on kütuseäri väga raske, marginaalid on kokku kuivanud ning kasumi teenimine sõltub äärmisest efektiivsusest ning kulude kokkuhoiust.
"Kuldaeg, mis valitses kümme aastat tagasi, on ammu möödas," sõnas Jurkin.
Olerexi turundusjuht Antti Moppel ütles, et ostetud tanklad vastavad Olerexi standardile ja asuvad seal, kus on soov oma kohalolekut tugevdada.
"Samuti oli Dio näol tegemist hea mainega kaubamärgiga, millel oli väljakujunenud lojaalne klientuur," sõnas Moppel.
Turu kontsentreerumine jätkub, arvas Moppel ning lisas, et kindlasti ei ole jaemüüjate turuosad veel lõplikult välja kujunenud, välistada ei saa ka suuremaid ühendamisi või ülevõtmisi.
Hetkel kuum
Priit Sipelgas toob esile SOL Balticsi ühe olulise erinevuse, võrreldes konkurentidega. Lisaks toob ta esile valdkonna olulisimad väljakutsed aastal 2026.
Käibemaksutõusu mõju eluasemete müügimahule osutus bluffiks. Turul pinge ja patiseis kerib vinte.
Artikkel jätkub pärast reklaami
"Lisaks harjumuspärasele mõttele, et kütuse jaemüügiturg kontsentreerub rahvusvaheliste naftakontsernide kätte, on viimasel ajal USAs ja Lääne-Euroopas märgata vastupidist tendentsi, kus naftakompaniid loobuvad kütuse jaemüügist suuremat kasumit andva naftatootmise kasuks. Viimase näitena võib märkida Chevroni Beneluxi tanklate müüki vähetuntud Iisraeli firmale," sõnas Moppel.
Kuna Olerex hangib suure osa kütusest Euroopa Liidust, siis võimalik suhete jahenemine Venemaaga tarneid otseselt ei mõjuta. "Et aga Eesti energiabilansis on impordil Venemaalt oluline osa, siis on kahtlemata meie huvides säilitada Venemaaga heanaaberlikud suhted ja aktiivne kaubavahetus," lisas Moppel.
taust
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Tartu südalinnas, 5-minutilise jalutuskäigu kaugusel Raekoja platsist, kerkib arendus, mille vastu tunnevad üha suuremat huvi need, kes soovivad investeerida kinnisvarasse väljaspool Tallinna. Vallikraavi Kinnisvara uus projekt Raatuse Residentsid pakub paindlikke lahendusi nii oma kodu otsijatele kui ka neile, kes soovivad panna raha tööle üüritulu ja väärtuse kasvu kaudu.