Silmnähtava kiirusega
kerkivad Mähele uued majad ja majahakatised, peaaegu üle ühe krundi
käib ehitustegevus ning niisama sage on lammutamisega ametisolevate koppade
esinemissagedus, et röövida päevinäinud suvilatelt nende allesjäänud
identiteet.
"Areng on iseenesest hea, kuid Pirita linnaosa elanikuna on silmahakanud linnaosa suhteline ükskõiksus Mähe "oma näo" kujundamisel," kirjutas Postimehes kommentaari Kairi Härma.
Härma sõnul jääb mulje, et linn ei tunne Mähe kui piirkonna arengu suunamise vastu erilist huvi, sest kõrvuti kerkivad 600 ruutmeetri suurustele kruntidele nii hooned, mis meenutavad esmapilgul veevõtutorni, kui ka majamuuseumi meenutavaid muistseid eestlase onnikesi. Vahetus naabruses võib rahumeeli eksisteerida ääretult maitsekas ja heale tavale vastav moodne eramaja ning vanaproua suvila, mis pärineb näiteks aastast 1962.
"Tundub, et piirkonna üle puudub igasugune niinimetatud hea maitse tsensuuur, kuna need erinäolised hooned ei moodusta omnavahel mingit ansamblit," kommenteerib Härma kutsudes linnaosa üles Mähe piirkonda kujundama.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.