• 26.07.07, 17:42
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

EMT: kõne kvaliteeti mõjutab ka telefon

Kui mobiiltelefoniga rääkides hakkab jutt hakkima või hoopis katkeb, siis on piisava väljatugevuse tingimustes tegemist häireväljaga, mis infoedastust moonutab. Kuid side toimimiseks peavad ka telefonid ja võrguseadmed korras olema.
EMT avalike suhete juht Kaja Pino ütles Postimees.ee-le, et kõne hakkimist põhjustava häire tekitajaks on ka kõik operaatorid ise. "Meile eraldatud sagedusvahemik nõuab raadiokanalite kordamist, Tallinnas näiteks üle paarikümne korra. Selline situatsioon nõuab väga hoolsat raadiovõrgu planeerimist vältimaks sellise häire tekkimist," rääkis Pino.
Peale selle mõjutavad Pino sõnul kõne kvaliteeti erinevad võrgus toimuvad tegevused - kärjevahetus, diapasoonivahetus (900/1800), süsteemivahetus (2G/3G).
Tema sõnul ei tohi ka unustada, et võrk seisab alati koos kahest poolest - võrguseadmetest ja telefonidest. Side veatuks toimimiseks peavad mõlemad korralikult toimima ja üksteist toetama. "Telefonitootjad aga on sunnitud oma uued mudelid konkurentsi survel alati kiirustades välja laskma ja alalõpmata on need veel "bugised". Kui telefon ei suuda võrguga suhelda, võib täheldada igasuguseid efekte - alates kõnede katkemisest, väljatugevuse kadumisest, ühe poole vaikimisest kuni telefoni restardini," märkis ta.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 18.06.25, 14:49
Tuleohutuseksperdid 112 häireedastuse muudatusest: päästeauto automaatne kohalesõitmine ei tohi mõjutada meie vara üldist ohutust
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele