• 12.09.07, 12:14
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Vanalinnas asutakse maakaabelvõrku uuendama

Septembrist kuni oktoobri lõpuni uuendatakse Tallinna vanalinnas Nunne ja Pikk jalg tänavate piirkonnas elektri maakaabelvõrku.
Tegemist on vanalinna elektrivõrgu uuendamise II etapiga, mis hõlmab alllinna osa Pikast tänavast kuni Tornide väljakuni. Eelmisel aastal rajati uus kaabelvõrk Toompeal. Kogu II etapi ehituse maksumus on ligi 25 miljonit krooni, teatas Jaotusvõrk.
Ehitustööde käigus vahetatakse välja ligi 6,4 kilomeetrit keskpinge kaabelvõrku ning 1,9 kilomeetrit madalpinge kaabelvõrku. Vanalinnas võib kaabelvõrgu vanus olla kohati isegi ligi 70 aastat, kuid tänu toonasele heale ehituskvaliteedile on see püsinud tänaseni töökorras.
Renoveerimise käigus viiakse keskpingevõrgu pingestandard üle kuuelt kilovoldilt kümnele kilovoldile, mis võimaldab paremini tagada vanalinna kasvanud elektritarbimise vajadusi. Samuti võimaldab uus kaablivõrk rikete korral teha kiireid ümberlülitamisi ning seeläbi lühendada elektrikatkestuse aega. Uut kaabelvõrku toidavad renoveeritud Elektrijaama ja Tõnismäe alajaamad. Koos kaablivõrguga renoveeritakse alajaamade sisseseadet veel 21 alajaamas.
Ehitustöödega kaasnevad teatud ebamugavused piirkonna elanikele ning ettevõtetele. Tööde piirkonnas suletakse sõiduteid, kuid kõnniteed jäävad läbitavaks. Kaevetööd ja liikluse ümberkorraldamine on kooskõlastatud linnavalitsusega ning selle kohta saab infot linnavalitsuse infokanalitest. Ehitustöödega võivad klientidele kaasneda ka plaanilised elektrikatkestused, millest Eesti Energia teavitab oma klinte personaalsel posti teel paar päeva ette.
Vanalinna elektrivõrgu uuendamine jätkub ka järgmistel aastatel. Aastal 2009 on plaanis uuendada Viru ja Harju tänava piirkonna elektrivõrk ning aastal 2010 vanalinna Mere pst poolne osa. Kogu vanalinna elektrivõrgu renoveerimistööd kestavad kokku veel ligi neli aastat ning projekti kogumaksumus ulatub üle 100 miljoni krooni.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

Töökuulutused
  • 09.12.24, 13:00
Tule ja saa osa tuleviku keskkondade loomisest: Everaus Kinnisvara otsib KINNISVARAARENDUSE PROJEKTIJUHTI
Tunnustatud ja pikaajalise kogemusega kinnisvaraarendaja Everaus Kinnisvara on jõudsalt kasvatanud oma arendusmahte ning sellega seoses muudab oma ehitusstrateegiat ja otsib oma meeskonda pühendunud spetsialiste, kes soovivad anda panuse kaasaegsete elu- ja ärikeskkondade loomisesse.

Enimloetud

1
  • ST
Sisuturundus
  • 20.01.25, 08:00
Ekspert: kuidas närilistest ja olmekahjuritest lõplikult lahti saada?
2
Uudised
  • 21.01.25, 09:31
Käiguvahetus: Domuse juhatuse uueks liikmeks sai Kaisa Hiire
Ingvar Allekand: Valdkond on muutuste lävel
3
Uudised
  • 20.01.25, 10:27
Endover emiteerib 8,8 miljoni euro eest tagatud võlakirju
Üle 125-aastase ajalooga tööstuskvartalit arendab Endover 15-minuti linna põhimõttel. Kvartali arendusmaht on 142 000 m2.
4
Uudised
  • 21.01.25, 10:03
Seal asub pealinna odavkorterite oaas
Vaata, kus on korteriruut kalleim ja mida näitavad maksumusegraafikud
5
Uudised
  • 20.01.25, 06:45
Laopindu nõutakse jätkuvalt ja uusarenduste kodud jäävadki kallinema
Stock-office´ite arendamine on põhiliselt 2 arendaja käes
6
Uudised
  • 15.01.25, 06:30
Arendajate ja vahendajate 3 väljakutset aastal 2025
SUUR LUGU: Reaalsus ei kaunista, Ingvar Allekand: Konkurentsiamet peaks ikkagi piinlikkusest maa alla vajuma.

Viimased uudised

Uudised
  • 22.01.25, 06:30
Varsti on ametis riigiarhitekt: planeerimine saab värske käigu
SUUR LUGU. Aina võimsam sõna on “ruumiloome”. Head kriisi ei saa lasta raisku: uus tööpõld on muljetavaldav
Uudised
  • 21.01.25, 16:45
Kodu ostmisel sissemakseks raha napib? Riik paneb õla alla
Uudised
  • 21.01.25, 15:53
EfTEN viib Tartu Südamekodus sügisel alustatu lõpule
Uudised
  • 21.01.25, 12:34
Everaus sai Kangru arenduse taristu paika
Uudised
  • 21.01.25, 10:44
Ehitusmasinate ja -tööjõu hinnad kasvavad
Börsiuudised
  • 21.01.25, 10:08
Bonava võttis üürimajadele laenu 8 miljonit
Trend! Eesti üüriturg muutub visalt professionaalsemaks
Uudised
  • 21.01.25, 10:03
Seal asub pealinna odavkorterite oaas
Vaata, kus on korteriruut kalleim ja mida näitavad maksumusegraafikud
Uudised
  • 21.01.25, 09:31
Käiguvahetus: Domuse juhatuse uueks liikmeks sai Kaisa Hiire
Ingvar Allekand: Valdkond on muutuste lävel

Hetkel kuum

Muutuste aasta on tegusate päralt.
Uudised
  • 15.01.25, 06:30
Arendajate ja vahendajate 3 väljakutset aastal 2025
SUUR LUGU: Reaalsus ei kaunista, Ingvar Allekand: Konkurentsiamet peaks ikkagi piinlikkusest maa alla vajuma.
Hola España! Meie portfell on pidevalt kasvanud ning ka ostukliente on stabiilselt kogu aeg, kinnitab Kristi Djomin.
Uudised
  • 17.01.25, 06:30
Kinnisvaraäri Hispaanias muutub Euroopakesksemaks
See on ju vesi eestlaste kinnisvaraveskitele
16-korruseline hoone peaks valmima 2027. aasta juulis (Visuaal: Pluss arhitektid/ Meelis Press arhitektid).
Uudised
  • 16.01.25, 10:54
Novira püstitab Tallinna 54-miljonilise hoone
Lammutada ja uus ehitada on tihti lihtsam. Võrreldes renoveerimisega, paisub nii süsiniku jalajälg oluliselt suuremaks. Lisaks läheb odava tabelmõtlemise nahka tükk arhitektuuriajalugu. Pildil toimub Rahandusministeeriumi (algselt Eesti NSV Plaanikomitee) hoone (arhitekt Ülo Ilves, 1977) lammutamine 2015. aastal.
Uudised
  • 15.01.25, 14:35
Raha ja rohe: Riigi Kinnisvara teeb renoveerimisest prioriteedi
Favorte alustas hiljut i Tähetorni Tehnopargis 3600-ruuduse laohoone rajamisega. Härgmäe 20 kinnistul valmib hoone (taamal varjuna) 2025. aasta lõpus(Visuaal: arhitektuuribüroo Novarc Group AS).
Uudised
  • 20.01.25, 06:45
Laopindu nõutakse jätkuvalt ja uusarenduste kodud jäävadki kallinema
Stock-office´ite arendamine on põhiliselt 2 arendaja käes
Jekaterina Tint näeb 2025. aastal väikeinvestori jaoks palju häid muutusi, mida saab ära kasutada tulude deklareerimisel.
Saated
  • 15.01.25, 12:00
Maksumuudatused toovad kurbust ja rõõmu
Nõuanded väikeinvestorile ja eraisikule
Golden Gate´i hoone valmib kevadel (Visuaal: Arhitekt 11 ja arhitekt Raivo Puusepp).
Uudised
  • 16.01.25, 12:24
Sõõrumaa Golden Gate tugevdab rahvusvahelist haaret
Golden Gate´i üüripindadest on vaba veel 10%
Videovalve – palju enamat, kui lihtsalt „lisasilmad“ ühe ettevõtte objektil
  • ST
Sisuturundus
  • 11.12.24, 11:42
Videovalve – palju enamat, kui lihtsalt „lisasilmad“ ühe ettevõtte objektil

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele