YIT Ehituse kinnisvaraosakonna müügijuht
Tõnu Toompark ütles Süda Maja korterimüügioptsioone kommenteerides, et kui müüja
näeks pakkumises spekulantidele hõlptulu, ei tooks ta seda turule.
„Kui Süda maja usuks, et optsioonid oleksid spekulantidele hõlptulu, siis ta ei pakuks seda teenust, vaid kasutaks võimaluse kuidagi ise ära,“ arvas Toompark. „Pealegi, ega raha ei haise. Kui spekulandid kortereid osta tahavad, siis ei ole selles ju midagi halba!“
„Ma arvan, et see on üks põnev asi, aga enne kui me ise mõtet kaaluksime, tuleb süveneda, mis seal taga on,“ oli Toompark Süda Maja pakkumisest positiivselt üllatunud.
Tema sõnul on hea, et lõpuks on ka eluasemeturg elama hakanud. Kui viie aasta eest müüdi kõik korterid tavaliste annuiteetlepingutega, siis nüüd otsitakse uusi võimalusi, turg on muutunud keerulisemaks.
Toompark võrdles uusi korteriostuvõimalusi mobiiltelefoni pakettidega. „Kui on palju erinevaid skeeme, siis ei ole ühelt poolt turg nii läbipaistev, aga samas on olukord muutunud sarnaseks näiteks mobiilsideturuga. Kui pakutakse erinevaid võimalusi, saab iga inimene endale valida erineva paketi,“ märkis ta.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?