Nordea panga järelevalvespetsialist
Alar Kondratjev ütles, et hapude laenude kasv tuleneb koduvahetajaid
painavast müügiperioodi pikenemisest.
"Tähtajaks tasumata laenude maht on kuu-kuult tõepoolest suurenenud," nentis Kondratjev, "põhiliselt seetõttu, et müügiperioodid on pikenenud ning tagatise omanikud ei jõua kinnisvara mõistliku aja jooksul maha müüa."
Nordea pank soovitab taoliste probleemide vältimiseks arvestada varasemast pikema müügiperioodi ja madalamate hindadega juba ette, st enne eluasemelaenu võtmist.
"Juhul kui tõepoolest mõni ootamatus rivist välja lööb ja makseraskuste tekkimine on tõenäoline, tuleks teha pangaga koostööd juba enne võlgnevuse tekkimist või hiljemalt selle tekkimise hetkel," lisas Kondratjev. "Ühiselt on alati võimalik jõuda mõistliku ja mõlemale poolele sobiva kompromissini. Kui aga laenu maksmisesse on tekkinud juba mõne kuu pikkune auk, on oma kohustustega taas ree peale saada keerukas."
Vastuse sellele, kas võlgnevuste kasv on hooajaline või süveneva trendiga, annab Kondratjevi hinnangul november ja detsember. "Tavaliselt üritatakse aasta lõpuks oma probleemid lahendada ja uude aastasse minna ilma võlgnevusteta," rääkis ta.
Mis puudutab valuutavahetust, siis Nordea panga jaoks oli äsja möödunud nädalavahetus nagu iga teine ning suurenenud huvi eurode vastu ei olnud.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?