• 26.03.08, 10:54
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Raukas registreeris MTÜ Eesti Tuumajaama

Eile registreeriti Harju maakohtu registriosakonnas mittetulundusühing “Eesti Tuumajaam”, mille juhatuse liikmed on Andres Taukar ja Anto Raukas.
„Loodud MTÜ põhieesmärgiks on teha Eesti elanikkonna seas teavitus- ning selgitustööd tuumaenergia eelistest, aga samal ajal ka võimalikest ohtudest ning muuta praeguse salatsemise olukorras kõik tuumajaama arendustegevusega seonduv maksimaalselt läbipaistvaks, sõnas Tallinna Tehnika ülikooli geoloogia instituudi vanemteadur Anto Raukas.
Raukase sõnul kogub ja süstematiseerib MTÜ tuumaenergiaalast teavet, osaleb aktiivselt tuumajaama arendustegevuses, korraldab loenguid, seminare ja teaduskonverentse. Muuhulgas korraldab teadusuuringuid tuumajäätmete ohutuks käitlemiseks ja matmiseks, propageerib keskkonnakaitselist ja loodushoidlikku tegevust riigi kõigil tasanditel.
„Teeme parimate lahendite saamiseks koostööd riigiasutuste, kohalike omavalitsuste, koolide ja eraettevõtetega,“ sõnas vanemteadur.

Artikkel jätkub pärast reklaami

„Eesti elanikud vajavad adekvaatset informatsiooni energiapoliitilisteks valikuteks, sealhulgas ka võimaliku tuumajaama kohta. Need valikud tuleb teha avalikkuse eest varjamata ja põhjendatult. Just seda aga loodud mittetulundusühing taotlebki,“ selgitas Raukas loodud MTÜ missiooni avalikkuse ees.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 01.09.25, 13:02
Kodu sünnib koostöös – arhitektid ja noor pere loovad kodu südamega
“Me vaatasime mitmete arhitektuuribüroode portfoolioid läbi, Kontsept Arhitektuuribüroo stiil oli kõige rohkem meie moodi,” ütleb majaperemees Tanel vastvalminud maja ees, endal üks laps süles ning teine jala küljes. Suure inimeste jutud tõmbavad ikka väikeseid inimesi magnetina ligi. Majaperenaine Maris lisab: “Kui me saatsime Kontseptile päringu, kutsusid nad meid kontorisse külla, et plaane lähemalt arutama.” See kõlas nagu lubadus meeldivaks koostööks.

Viimased uudised

Uudised
  • 16.09.25, 09:45
Eluasemeturul paeluvad ostjaid suvilad ja lõunamaad
Uudised
  • 16.09.25, 07:45
Hepsor alustab Manufaktuuri Vabriku uuendamisega
Uudised
  • 16.09.25, 06:45
Kuld ja kinnisvara - keeruliste aegade turvasadamad
Uudised
  • 15.09.25, 16:30
Väldi õnnetusi ja kontrolli oma krundil olevaid puid
Vaata, mida puu kontrollimisel tähele panna
Uudised
  • 15.09.25, 11:48
Kaarsilla Kinnisvara rajab Narva uue kaubandushoone
TOP
  • 15.09.25, 11:39
Kinnisvara korrashoiu TOPi üks tegusamaid keskendub 100% äriklientidele
Priit Sipelgas toob esile SOL Balticsi ühe olulise erinevuse, võrreldes konkurentidega. Lisaks toob ta esile valdkonna olulisimad väljakutsed aastal 2026.
Uudised
  • 15.09.25, 08:53
Tehisaru tõmbab büroohoone kulusid alla jõuliselt
Uudised
  • 15.09.25, 08:24
Föderaalreserv taas tähelepanu keskpunktis

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele