Harju maakohus alustas kahe nädala eest
Alan Elektri pankrotimenetlust. Firmale sai saatuslikuks põhitegevuse kõrvalt
aetud kinnisvaraarendus Tallinnas Köie tänaval.
Möödunud aasta juulis müüs Alan Elekter aktiivselt kortereid Põhja-Tallinnas Köie tn 8, kuid müük ei sujunud. Äripäev mainis Q Vara võlgadest rääkinud artiklis ka Alan Elektri poole miljoni kroonist maksuvõlga. Toona olid need firmad ühed vähestest, kes oma maksud miinusesse lasid.
Firma: maksehäired on ajutisedAlan Elekter nõudis seepeale häälekalt, et Äripäev vabandaks ja kirjutaks nende maksuvõlgadest kui ajutisest nähtusest. "Tegemist on hetkemaksevõlaga," teatas Alan Elektri juhataja Kaius Markus. Ta väitis, et maksuvõlg on tasaarveldatav ja ehitusfirmade puhul täiesti tavapärane.
"Juhul kui te ei avalikusta vastavat õiendit, pöördume Pressinõukogu poole ja sellega võivad teile kaasneda materiaalsed kulud," ähvardas Markus. Ajakirjanikuga kohtuma ning kinnisvaraprojekti seisust ausalt rääkima ta ei nõustunud.
"Firma omanikud puhkavad praegu välismaal ja löövad meid maha, kui me asjade tegelikust seisust räägime," põhjendas ajakirjanikule üks Alan Elektri töötajatest. Kinnistusregistrist oli aga juba siis näha, et kõrbema mineva projekti tarbeks oli hiljuti raha juurde laenatud.
Võlausaldajad muutusid rahutuksSügise saabudes muutusid võlausaldajad üha rahutumaks ning hakkasid oma nõudeid maksehäireregistris avaldama. Kui varem kuulus Alan Elekter rohkem kui pooles ulatuses osaühingule Alan Ehitus, siis jaanuaris vangerdas võlgnik firma 100protsendiliseks omanikuks senise juhi Kaius Markuse. Alan Ehitus jäi samas täies ulatuses Markuse äripartnerile Jaanus Kekkile.
Täna ütleb Krediidiinfo, et Alan Elekter võlgneb pankadele rohkem kui kaks miljonit krooni. Lisaks on võlgu kaheksa liisingumakset ning tekkinud arvukalt nõudeid muudelt ettevõtetelt. Alan Elektri maksuvõlg on kasvanud 2,5 miljoni kroonini.
8. aprillil pani kohtutäitur Kristiina Fenman ETS Nord ASi nõudel sundenampakkumisele kolm Alan Elektrile kuuluvat korterit Köie tänaval. Neile oli seatud 10,8 miljoni kroonine esimese järjekoha hüpoteek SEB panga kasuks, 1,8 miljoni kroonine teise järjekoha hüpoteek ETS Nordi kasuks ja 2,2 miljoni kroonine kolmanda järjekoha hüpoteek Gunnar Kaljuvee kasuks.
Kõik kolm alla miljoni kroonise alghinnaga korterit asuvad pooleliolevas majas, märkis täitur.
Kohus peatas täitemenetluseSamal päeval, 8. aprillil, kuulutas Harju maakohus pankrotimenetluse algusest. "Peatada Alan Elekter OÜ vara suhtes toimuv sundtäitmine. Keelata Alan Eleter OÜ-l ajutise pankrotihalduri nõusolekuta kogu vara käsutamine. Nimetada ajutiseks pankrotihalduriks Maire Arm," raporteeris kohus ametlikes teadaannetes.
Ajutine haldur loeb kinnisvaraarendajaks tükkinud elektrifirma vara ning kohustused kokku 8. maiks.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kontsept Arhitektuuribüroo poolt projekteeritud korterelamu Tartus Peetri tänav 7 pakub varasema mahajäetud hoone asemel üksnes silmailu. Aastakümneid varjusurmas olnud hoone on saanud uue hingamise, stiilse hoovimaja ja uued elanikud.
Enimloetud
3
Hindajad juba näevad rohkem tehinguid, kus tehinguhind ületab vara turuväärtust
Hetkel kuum
Hindajad juba näevad rohkem tehinguid, kus tehinguhind ületab vara turuväärtust
Tagasi Kinnisvarauudised esilehele