Endine Inglismaa asepeaminister John
Prescott süüdistab kohalikke ahneid panku viimase kümne aasta kinnisvarabuumi
toitmises ja majanduse destabiliseerimises.
Intervjuus Property Weekile ütles Prescott, et Suurbritannia pangad on ära kasutanud dekaadi alguse majandustingimusi, vahendas guardian.co.uk.
„Pangad moonutasid turgu,“ ütles Prescott, „me andsime neile stabiilsuse, asja, mida nad küsisid dekaade. Nüüd valitsev ebastabiilsus tuli turust endast.“
1997-2006 Suurbritannia kinnisvarapoliitika eest vastutanud Prescott ründas panku veel seetõttu, et nad on laenamiskriteeriumid väga madalale lasknud. See on tema sõnul tõstnud kinnisvarahinnad mittejätkusuutlikule tasemele. Prescott süüdistas panku ka totaalses ahnuses.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Briti kinnisvarahinnad tõusid hoogsalt 1996-2006, kuid nüüd need langevad.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Mis on pildil oleval cafe racer mootorrattal pistmist minilaoga? Nii mõndagi. Mõlema juured ulatuvad 60ndate algusesse – ühel Inglismaale, teisel USA-sse. Seotus seisneb aga ka selles, et minilaod on muu hulgas sobilikud motohuvilistele rataste ja muude hobitarvikute hoiustamiseks. Milleks veel miniladusid kasutatakse ning miks see on kasvav turg?