• 27.05.08, 16:26
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Pankrotiuurija: kolmekuune maksuvõlg on punane tuli

Käesolevaks aastaks krediidiinfo paneeluuringu "Pankrotid Eestis 2008" läbiviinud Anne-Ly Ots suurt pankrotilainet ei prognoosinud, samas võiks tema sõnul panna äripartnereid muretsema see, kui ettevõttel on olnud maksuvõlg maksu- ja tolliametile üle kolme kuu.
„Pankrottide arv võib langeda 2006. aasta tasemele, kuid midagi katastroofilist tulemas ei ole,“ märkis Ots. Samuti lükkas ta ümber spekulatsioonid, nagu võiks pankrotilainet oodata just ehitus- ja kinnisvarasektoris.
2006. aastal kuulutati välja 352 pankrotti. Krediidiinfo paneeluuringu "Pankrotid Eestis 2008" läbiviinud Anne-Ly Otsa sõnul jääb tänavune pankrotistunud ettevõtete arv 2006. aasta tasemele.
Mullu kuulutasid kohtud välja 202 ettevõtte maksejõuetuse. 94 neist ettevõtetest läksid pankrotti ning 108 ettevõtet läksid likvideerimisele.

Artikkel jätkub pärast reklaami

2007. aasta oli pankrotti minevate firmade suhtes leebe. Nimelt langes ettevõtete maksejõuetus võrreldes 2006. aastaga 43% võrra. Langus oli tingitud eelkõige soodsast majanduskliimast.
Mullu pankrotistus 0,18% registreeritud ettevõtetest, võrreldes 2006. aastaga on see langus pea poole võrra.
Kuna täpseid uuringud käesolevaks aastaks on veel vara teha, prognoosib Anne-Ly Ots pankrottide mõnevõrra suurenemist, kuid mitte üle 0,44% nagu oli seda aastal 2006.
Ots tõi välja, et Eesti on pankrottide madala taseme poolest Euroopa Liidu esimese viie riigi seas, mis on väga positiivne näitaja.
Siinkohal tõi Ots tõi välja millised on tüüpilised tunnused ettevõtte pankrotiteele sattumisest.
„Kui ettevõtte ja käibe maht on alla 10 miljoni krooni ning ettevõtte näol on tegemist osaühinguga. Kui ettevõttel on olnud maksuvõlg maksu- ja tolliametile üle kolme kuu, on äripartneritel põhjust muretsemiseks, kuna see on selge ohumärk,“ kirjeldas Ots.
Naise sõnul on tavaline pankrotiettevõte suhteliselt madala käibe ning suure kahjumiga töötav omakapitalita firma. Iseloomulikuks on pikaajalised võlgnevused maksu- ja tolliametile. Ligi pooltel 2007. aastal pankrotistunud ettevõtetest esinesid pidevad maksuvõlad juba enam kui aasta enne maksejõuetuse väljakuulutamist.
Krediidiinfo poolt läbiviidud uuringu "Pankrotid Eestis 2008" selgus, et kõige enam pankrotte tuleb ette töötlevas tööstuses ja hotelli- ning toitlustusvaldkonnas.

Hetkel kuum

Artikkel jätkub pärast reklaami

Uuringus käsitleti võrdlust 2006. ja 2007. aasta vahel. 2007. aastal oli töötlev tööstuse sektoris äriregistri andmeil registreeritud 9297 ettevõtet, millest pankrotti läks 35 ettevõtet. 2006. aastal oli pankrotti läinud ettevõtete arv pea poole võrra suurem, ehk siis tervelt 65 ettevõtet. Teine suurim pankrotti minev haru oli hotellindus ja toitlustus, kus registreeritud 3152 ettevõttest läks mullu pankrotti 12 ettevõtet.
Suurim pankrottide tendentsi täheldati Ida- Virumaal. Seal läks mullu pankrotti 27 ettevõtet, kokku oli registreeritud 6239 ettevõtet.
Uuringu läbi viinud Anne-Ly Otsa sõnul on Ida- Virumaal peamiselt töötleva tööstuse ettevõtted, mille tõttu täheldati ka suuremat pankroti protsenti.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 18.06.25, 14:49
Tuleohutuseksperdid 112 häireedastuse muudatusest: päästeauto automaatne kohalesõitmine ei tohi mõjutada meie vara üldist ohutust
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?

Hetkel kuum

Senisest veelgi rohkem betooni, terast, klaasi ja klantsi ei muuda pilti paremaks. Vaja on tundlikumat kvaliteeti ja avatumat vaadet.
Suur lugu
  • 27.06.25, 06:30
Kinnitage turvarihmad - Eesti kinnisvaraarendus hakkab nihestuma
See teema puudutab aina enam eluasemeid, nende kättesaadavust ja linnaruumi. Rida nimekaid eksperte võtab olukorra osadeks
Hans H. Luik.
Uudised
  • 27.06.25, 08:45
Esinduslik GALERII: Hans H. Luik sai Pirita arenduse valmis
Vaata, kes kõik seal olid ja mida nad tegid
US Real Estate’i Rotermanni ja Artiuse ärijuht Julius Stokas (Foto: US Ral Estate).
Uudised
  • 27.06.25, 12:12
Ärikinnisvaraturult on kadunud fikseeritud üürilepingud
https://www.kinnisvarauudised.ee/raadio/episood/arikinnisvaraturult-on-kadunud-viieks-aastaks-fikseeritud-uurilepingud
Arco Vara tipphindaja läks tööle konkurendi juurde
Uudised
  • 01.07.25, 17:02
Arco Vara tipphindaja läks tööle konkurendi juurde
Ärikvartali tööd valmivad etapiviisiliselt 2026. aasta alguseks ning täismahus suveks 2026 (Visuaal: HG Arhitektuur OÜ).
Uudised
  • 30.06.25, 13:45
EKE hakkab rajama Hipodroomile oma ärikvartalit
Ehitustöödega alustatakse kohe
Aadressil Saha tee 18 asub Maag Foodi peakontor (Foto: Maag Foods).
Uudised
  • 30.06.25, 10:20
Colliers ja What If aitavad toidutootjal luua Loo keskust
Titaniumi kinnisvaraportfelli haldur Siim Rosenthal osutab tõsistele ohukohtadele (Foto: Titanium).
Uudised
  • 02.07.25, 06:45
Jäik planeering läheb kalliks maksma ja peletab kinnisvarainvesteeringud
Vaata, mida büroode vakantsuse kasv toob kaasa omakorda
20 aastat tegutsenud Maket Kinnisvara OÜ on loonud ajaga tugeva usalduse nii eraklientide kui äripartnerite vahel. Avariiteenust pakutakse klientidele ööpäevaringselt telefonil 660 1130.
  • ST
Sisuturundus
  • 30.06.25, 11:17
Professionaalne kinnisvarahooldus ja avariiteenus lasevad keskenduda sellele, mis on päriselt oluline

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele